Cool’luktan öldüğümüzde kuyruğumuz dışarıda kalacak

Çarşamba, 24 Eylül 2014 12:29

Eğer sen de benim gibi hakkını yiyenlerin karşısında cool’luktan geberip tek kelime etmeyenlerdensen sana iyi bir haberim var; o kedi sonunda hakkını alıyor.

Hakkının yenmesi insanı çileden çıkarırır. Yolundan çıkarır. Hayatından çıkarır. İşinden çıkarır. Ailesinden çıkarır. Evinden çıkarır. Okulundan bile çıkarır. Hak yenmesi bir tek saçlarını çıkarmaz. Onun için sarımsak sürmen lazım, gürleştiriyor.

Bütün bu çıkarımlardan sonra geriye sadece üzülmek kalır. Ama öyle böyle üzülmek değil. Bazı yenmiş haklar olman gereken yere asla varamamanı sağlar. Ana rahim terk. Birçok insan hakkı yenildiğinde bağırır. Gürültü yapar. Çirkefleşir. Zırnık koklatmaz. Sonunda hakkını da alır ha. Nedense şans hep onlardan yanadır. Kıskandığımız insan türüdür vesselam.

Bizim gibiler ise hakları yenildiğinde kuyruğunu kısıp gider. Şans filan hak getire. İşler o kadar fenalaşır ki doğduğun güne lanet edersin. Elinden alınan maddi şeyleri yıllarca sayıp toplarsın. Hala o para olsaydı neler neler yapardım diye hayıflanırsın.

Giren kazığın genişliğine göre geçmiş bir türlü yakanı bırakmaz. Geleceği unutur, yeni yaratımlar yapmaya lüzum görmezsin. Yetmiyormuş gibi etrafındakiler o kadar geçmişte yaşadığın için bir de sana kızar.

Ateş düştüğü yeri yakar bacım, tabii ki geçmişte yaşayacağız. Onlar ne anlar! Sana kötülük edeni Allah’a havale et derler ya, edemeyiz hani. Etmiş gibi yaparız. Bir de hayatlarının niçin halen yükseldiğini anlamaya çalışırız. Yıllarca üzüntü çekeriz. Sanki başka yükümüz yokmuş gibi.

Sana yapılan haksızlığı unutmanın bir ömür sürmesinin sebebi Allah’a havale ettiğin haksızlığın alındı makbuzunu beklemendir. Çık o kafadan! İşler öyle çözülmüyor. Nasılsa bir gün geçmişte yaşamaktan sıkılıp geleceğe dönük yaşamaya başlayacaksın. Fundaakıllısın sen, mayan bu.

Hazırlayan: Funda Mentaloğlu

Yazının tamamı için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play