Çok tartışılan kitap “Hayvan Yemek” Kitap Kulübü’ndeydi!

Cumartesi, 25 Mayıs 2013 15:36

Kitap Kulübü’nde bu hafta Jonathan Safran Foer’in “Hayvan Yemek”i konuştuk. Yeme alışkanlıklarımızı değiştirecek, yemeğe bakış açımızı etkileyecek kitap, Dipnot.tv’deydi.Tarih boyunca değişen beslenme alışkanlıklarımızın gelmiş olduğu nokta üzerine değerlendirmeler yapıldı. Önceden insanların beslenmek, et yiyebilmek için çok farklı bir mücadele içine girdiğini söyleyen İldem Wilson, bugün ise şartların çok farklı olduğunu belirtti.Oscar ödüllü oyuncu Natalie Portman’ın etkilenerek vejetaryen olduğunu söylediği ‘’Hayvan Yemek’’ kitabından yola çıkarak, vejetaryen olmanın sebepleri ya da gerekçelerinin neler olabileceğiyle ilgili düşüncelere değinildi.

İki hafta sonra yapılacak Kitap Kulübü’nde bu defa, George Orwell’ın “Hayvan Çiftliği” adlı kitabı tartışılacak. Siz de 9 Haziran Pazar günü TSİ 17.00′de canlı yayına katılabilir, merak ettiklerinizi sorabilir veya düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz!

Dipnot.tv Kitap Kulübü’ne katılmak için; Google Plus sayfamızı takip ettikten sonra, 9 Haziran 17.00′de paylaşacağımız linklere veya sitemizde bulunan “Canlı Yayına Katılın” butonuna tıklayabilirsiniz.

Kitap kulübümüze herkes katılabilir. Katılmak isterseniz ayrıca ildem@dipnot.tv adresine mail atabilirsiniz. Maillerinizi bekliyoruz!

Hangout Nasıl Yapılır2 Yatay