Çocuklar İçin ‘Minik Duvarları Yıkalım’

Cuma, 24 Haziran 2016 14:10

ÇADEF ve SAMDEF Kadın kolları, anneleriyle birlikte hapishanede yaşamak zorunda olan çocuklar için ‘Minik Duvarları Yıkalım’ adlı yardım kampanyası başlattı. Kampanysnın amacı çocukluklarını dört duvar arasında geçirmek zorunda olan çocukların hayatlarını az da olsa kolaylaştırmak ve hayallerindeki renkleri hayatlarına katabilmek…

İstanbul Çarşamba Dernekler Federasyonu ÇADEF ve Anadolu Samsun Dernekler Fedarasyonu SAMDEF tarafından başlatılan ve Çarşamba İlçe Jandarma Karakol Komutanlığı tarafından da desteklenen ‘Minik Duvarları Yıkalım’ kampanyasında para yardımı kabul edilmiyor.

Kampanya, çocukluklarını cezaevlerinin kısıtlı şartlarında yaşamak zorunda olan 1 ile 5 yaş arasındaki çocukların temel ihtiyaçlarına karşılık vermeyi amaçlamakta. ÇADEF ve SAMDEF Kadın Kolları Başkanı Yeşim Sarıtaş, bu sosyal yardımlaşma projesini Çarşamba İlçe Jandarma Karakol Komutanı Kıdemli Başçavuş İsmail Karaköse’nin destekleriyle yürüttüklerini söyledi.

 

“AMAÇ ÇOCUKLARIN DÜNYALARINA AZ DA OLSA RENK KATABİLMEK”

Kampanyanın, bu çocuklar ve olabilecek yeni çocuklar için başlatılan ve sürekliliği olan bir sosyal yardımlaşma projesi olduğunu vurgulayan Yeşim Sarıtaş, “Devletin sağladığı imkanlar ile büyüyen yavrularımızın dünyalarına, az da olsa renk katabilmek, hayal güçlerini arttırmalarına yardımcı olabilmek amacıyla bu kampanyayı düzenledik” dedi.

Para yardımı veya ikinci el eşya kabul etmediklerini belirten Sarıtaş, “ÇADEF ve Anadolu SAMDEF yönetim kurulu üyelerimizden, derneklerden, iş adamlarımızdan ve gönüllü vatandaşlarımızdan çocuk bezleri, mamalar, bisikletler, oyuncaklar, kıyafetler, ayakkabılar, boyama kitapları, bakım ürünleri gibi çok sayıda ihtiyaç malzemesi sağladık. Yardımları ise bayramdan önce Anadolu SAMDEF Genel Başkanı Metin Şenel ve ÇADEF Genel Balkanı Hayati Sözen ile teslim etmek üzere organize olduk” diye konuştu.