Cinsel hayatınız teknolojiden ne kadar etkileniyor?

Cuma, 20 Mart 2015 16:25

Siz de her akşam yatağa telefonlarıyla giren çiftlerden misiniz? Eğer cevabınız “evet” ise bu konu ilginizi çekebilir. Zira Durex, akıllı telefonlarla yatak odalarında daha sıcak bir ortam oluşturmanın formülünü bulmuş.

Geçtiğimiz günlerde İstiklal Caddesi’nin boğucu kalabalığında yürürken, telefonlarıyla ilgilenmekten önünü göremediği için çarpışan arabalar gibi birbirine toslayan insanlara denk geldim. Sadece sokakta değil, evlerde de artık telefonların üçüncü kolumuz olduğu zamanları yaşıyoruz. Tekrar tekrar yazmaya gerek yok. Ben bu durumun daha ne kadar ileriye gidebileceğini düşünürken, Durex’in bir haberine denk geldim. Evet, Durex uzmanlık alanına, yatak odalarına girmiş ve teknolojinin çiftleri getirdiği noktayı ortaya koymuş. Üstüne bir de dahice bir çözüm önerisi getirmiş.

Önce Durex’in ve Durham Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Cinsellik Merkezi işbirliğiyle gerçekleştirilen bir araştırmanın vahim sonuçlarına bakalım. Bu araştırmaya göre çiftlerin yüzde 40’ı mobil teknolojiler yüzünden seks yapmayı erteliyor veya gelen mesajlara cevap vermek için cinsel ilişkiyi hızlıca bitiriyormuş. Üçte biri ise telefonlarını cevaplamak için seksi yarıda bırakıyormuş. Bir düşünün bakalım, siz bunlardan hangisine giriyorsunuz?

Şimdi gelelim, Durex’in geçtiğimiz günlerde yayınladığı videosuna. Bu videoda Durex, çiftlerin nasıl daha güzel bir cinsel hayatları olabileceğini açıklıyor. Çözüm yine akıllı telefonlarda diyor ve çiftlerden kapatma tuşunu kullanmalarını istiyor. Evet, sizce de basit ama bir o kadar da etkili bir çözüm değil mi?

Hazırlayan: SELİN BABACAN