Cinayetle şuçlanan şampiyon atletin hayatı film oluyor

Perşembe, 28 Mart 2013 12:39

pistorius_Sevgililer Gününde kız arkadaşını öldürmekle suçlanan dünya rekoru sahibi atlet Oscar Pistorius’un hayatı film oluyor.

Doğuştan bacakları olmayan ancak protezleriyle Dünya Şampiyonası’na ve Olimpiyat Oyunları’na katılmayı başaran engelli atlet Oscar Pistorius’un hayatı film oluyor.

İngiliz basınından The Daily Mail sitesinde yer alan habere göre, Sevgililer Günü’nde manken sevgilisi Reeva Steenkamp’ı öldüren atleti filmde Kanadalı aktör Ryan Gosling canlandıracak. Pistorius’un kız arkadaşı rolünü ise Güney Afrikalı güzel oyuncu Charlize Theron oynayacak.

Büyük bir yapım şirketinin şu anda iki senaryo üzerinde çalıştığı ve projeyle ilgili çok yakında resmi açıklama yapacağı belirtildi.

Bugüne kadar birçok dünya rekoruna imza atan Pistorius, Sevgililer Günü’nde kendisine sürpriz yapmak için evine giren kız arkadaşı Reeva Steenkamp’ı hırsız zannederek öldürdü.

Cinayet suçlamasından göz altına alınana 26 yaşındaki atlet Oscar Pistorius, tutuksuz yargılanmak üzere kefaletle serbest bırakıldı.