Çin uydusunun bulduğu enkaz haberi de asılsız çıktı. Malezya uçağından halen haber yok

Perşembe, 13 Mart 2014 15:21

Malezya havayollarına ait MH370 sefer sayılı uçaktan halen haber yok. Yetkililer medyada çıkan haberleri yalanlıyorlar. Wall Street Journal gazetesinin uçağın trafik kontrol ile iletişimi kesildikten sonra 4 saat daha uçmuş olduğu iddasını reddettiler. Wall street Journal gazetesi bilginin Boeing uçağının yere otomatik olarak gönderdiği verilerden geldiğini söylemişlerdim, ancak Malezyalı yetkililer bunun doğru olmadığını söylediler.

Malezya ulaştırma bakanı Hishammudin Hussein basın toplantısında yaptığı açıklamada, “Rolls Royce ve Boeing çalışanları burada Kuala Lumpur’dalar ve havayolu şirketi ile MAS ile araştırma yapıyorlar, bu konu asla gündeme gelmedi” dedi ve medyada bu konu ile ilgili çıkan haberlerin yanlış olduğunu açıkladı.

Yetkililer ayrıca Çin uydusu tarafından tespit edilen enkazın ise asılsız olduğunu belirttiler. Yetkililer, modern havacılık tarihin en esrarengiz olayı haline gelen MH370′i bulmak için yapılan çalışmaların son hızda devam ettiğini belirttiler.

239 kişinin buldungu uçaktan haber alınamazken uçakta bulanların yakınları ise büyük bir üzüntü içindeler.

Uçağın bulunması için yapılan çalışmalarda elde edilen raporların birbirleri ile celşmesi ise arama çalışmalarını zora düşürüyor. Arama çalışmaları 100 bin kilometre karelik bir alanda devam ediyor.