CHP’de olağanüstü toplantı! Kılıçdaroğlu’ndan Gül’e çağrı

Çarşamba, 12 Haziran 2013 07:57

130612chp.hlargeCHP MYK, Kılıçdaroğlu’nun çağrısıyla gece 01.30′da ‘acil’ toplandı. Gezi olaylarının görüşüldüğü toplantı sonrası konuşan Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Gül’e liderler zirvesi yapması çağrısında bulundu.

Taksim Gezi Parkı olayları siyaset gündemini de meşgul etmeye devam ediyor.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun MYK üyelerini toplantıya çağırdı.

Toplantı için bugün Amasya’da bir toplantıya katılacak MYK üyeleri de yapılan çağrı üzerine geri döndü.

Saat 01.30′da başlayan toplantı 2 saatten fazla sürdü.

Toplantı sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı’na ‘liderler zirvesi düzenlemesi’ çağrısında bulundu.

Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“Gençlerin talepleri halkta bir karşılık bulmuş ve artık meşrulaşmıştır. Bu taleplere bütün siyasal partiler kulak kabartıp gereğini yapmalıdır.

Bu süreçte polis ile halkı karşı karşıya getiren yönetim anlayışına süratle son verilmesi zorunludur.

Yine bu süreç içinde orantısız güç kullanan kamu görevlilerinden hesap sorulacağı, kamuoyuna bütün açıklığıyla dile getirilmeli. İçinde bulunduğumuz toplumsal koşullar dikkate alınarak siyasal partiler miting yapmamalı, tansiyon düşürülmelidir.

Vatandaşlar derin bir endişe içinde. Bütün siyasi partiler üzerine düşen görevi yapmalı ve toplumda huzur sağlanmalıdır.

Vatandaşın endişeleri giderilmelidir. Yaşanan gerginlikler sonucu ekonomi kan kaybediyor. Türkiye süratle bu ortamdan çıkarılmalıdır. Uluslararası camiada, Türkiye’nin saygınlığı ciddi yara almıştır, bu gerçekten bizi üzmektedir.

Bütün bunlar dikkate alınarak, Sayın Cumhurbaşkanı’na bir çağrıda bulunuyoruz. Bu kritik süreçte Sayın Cumhurbaşkanı süratle bir liderler zirvesi gerçekleştirmelidir.

Türkiye sorunlarını aşabilecek güçtedir. Sayın Cumhurbaşkanı, bu sorumluluğu yerine getirdiği takdirde, sorunların aşılmasında büyük bir işlev, rol üstlenmiş olacaktır.”

Tags