CHP Milletvekili’nden tepki çeken tweet

Pazar, 14 Temmuz 2013 13:05

chpli_vekil_deniz_baykal_bir_tanridir13613742220_h992642CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan’ın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’a yönelik tweetine Meclis’ten tepki geldi. Sapan, AK Parti, CHP, MHP ve BDP Meclis grupları tarafından kınandı.

Meclis Genel Kurulu’nda söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Belma Satır, Yıldıray Sapan’ın son derece çirkin, basit ve kabul edilemez bir tweet attığını dile getirdi, “Kendisini şiddetle kınıyorum” dedi.

BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, Sapan’ı grup adına kınadığını ifade etti, “Artık kadınlar üzerinden siyaset bitmesi gerekir” diye konuştu.

Buldan, CHP’li kadın milletvekillerinden bu konuda özür beklediğini söyledi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural da milletvekilini kınadıklarını belirterek, “Gerçekten bu ifadeler kınanmalı ve kullanılmamalı. Hep beraber bunu dışlamalıyız. Kabul edilebilecek gibi değildir” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, “Cümlede cinsel bir şey içermemekle birlikte CHP camiası adına Sayın Başbakan’dan özür diliyorum. Doğru bir hareket değildir, hoş olmamıştır. Bir milletvekiline yakışmamıştır” diye konuştu.

TBMM Başkanvekili Sadık Yakut da Başkanlık Divanı olarak olayı kınadıklarını söyledi.