Haftanın gündemi: İmralı süreci

Cuma, 1 Mart 2013 13:55

Haftanın Gündemi programı cuma günleri saat 13:00′de Dipnot Tv’de yayınlanmaya devam ediyor.

5n1k programı yapımcısı Ece Eliboloğlu’nun hazırlayıp sunduğu Haftanın Gündemi programının bu haftaki konuğu, Yeni Şafak Gazetesi Yazarı Murat Aksoy’du.

Eliboloğlu, Aksoy ile İmralı sürecini, İmralı sürecindeki aktörleri ve son olarak dün Milliyet Gazetesi’nde Namık Durukan’ın yayınladığı Abdullah Öcalan-BDP görüşmesinin tutanaklarını konuştular.

Aksoy, Öcalan’ın serbest kalabileceğine ya da Meclis’e girebilmesinin mümkün olmadığını  ancak Kürt sorunu çözülecekse Öcalan’ın da İmralı Adası’nda tutmanın doğru olmayacağını açıkladı.

Öcalan’ın PKK-BDP ve Avrupa’ya yolladığı mektuplar ile ilgili de önemli açıklamalarda bulundu. PKK’nın içinde birbirinden farklı iki taraf olduğunu belirtti. Ve aslında daha önce MİT tarafından PKK’ya Öcalan tarafından bir çok kez mektup götürüldüğünü ve PKK’nın barış sürecine büyük oranda destek vereceğini  iddia etti.

Dipnot.tv’nin canlı yayınlarına siz de katılabilirsiniz. Dipnot.tv’nin Google Plus sayfasını takip ettikten sonra yayın sırasında paylaşacağımız linke tıklayarak canlı yayına katılabilirsiniz.

Hangout Nasıl Yapılır2 Yatay