Chavez’in ölmeden önceki son sözleri

Perşembe, 7 Mart 2013 10:10

hugo_chavezden_2_yil_sonra_ilk_fotograf_3108Ölüm nedeni açıklanan Chavez’in ölmeden önce ‘lütfen ölmeme izin vermeyin’ dediği ortaya çıktı.

Venezuela’nın önceki gün hayatını kaybeden Devlet Başkanı Hugo Chavez’in ölüm nedeni açıklandı. Cumhurbaşkanlığı Muhafızları Komutanı Orgeneral Jose Ornella, Chavez’in büyük acılar içindeyken geçirdiği ağır bir kalp krizi sonucu öldüğünü söyledi.

HASTALIĞI CIA Mİ BULAŞTIRDI?
Chavez’in kansere yakalanmasının arkasında Amerikan istihbarat kuruluşu CIA’nın olduğu iddialarına yönelik olarak, kurulacak bir “bilim komisyonuyla” durumun inceleneceğini Latin Amerika ülkelerinde son yıllarda sol kökenli liderlerin art arda kansere yakalanması, komplo teorisyenlerince CIA’nın yeni bir suikast projesi olarak değerlendiriliyor. Chavez’in bayrağa sarılı tabut içindeki cenazesi, dün Crakas’taki hastaneden çıkarıldı. Cenaze, yarınki törene kadar askeri akademide tutulacak.

Associated Press haber ajansına konuşan Ornella, Chavez’in son anları da dahil, son 2 yılını, kanserle 14 yıldan beri mücadele eden Chavez ile birlikte geçirdiğini anlattı.

“ÖLMEME İZİN VERMEYİN”
Ornella, “Chavez ölmeden önce büyük güçlükle dudaklarını oynatarak ‘Ölmek istemiyorum. Lütfen ölmeme izin verme’ dedi çünkü ülkesini çok seviyordu, kendisini ülkesi uğruna feda etti” diye konuştu.

Chavez’in ölmek üzereyken kanserinin çok ilerlemiş seviyede olduğunu belirten Ornella, buna karşılık, kanserin Chavez’in akciğerlerine yayılıp yayılmadığı şeklindeki bir soruyu cevapsız bıraktı.