Chavez’in beyin ölümü gerçekleşti mi?

Perşembe, 28 Şubat 2013 11:10

chavezle_ilgili_vahim_iddia_3478Venezüela Cumhurbaşkanı Chavez’in, beyin ölümünün gerçekleştiği iddia edildi.

Amerikan Devletlerine bağlı Panama’nın eski büyükelçisi Guillermo Koches, Venezüela Cumhurbaşkanı’nın iki ay önce beyin ölümünün gerçekleştiğini, birkaç gün önce ise suni solunum ünitesinden çıkarıldığını belirtti.

Çeşitli haber kaynaklarının, ABD’nin Panama eski büyükelçisi Guillermo Koches’in Kolombiya merkezli NTV24 televizyon kanalına yaptığı açıklamaya dayandırarak verdiği bilgilere göre, Küba yönetimi Chavez’i suni solunum ünitesinden çıkarmak istemedikleri için Chavez geçen hafta Havana’dan Karakas’a getirildi.

Panamalı politikacı “Büyük bir ihtimalle dört gün önce onun hayatta kalmasını sağlayan üniteden çıkarıldı” dedi.

CHAVEZ’İ GÖSTERSİNLER
Koches’in sözlerine göre, Chavez’in beyin ölümü 30 Aralık’ta gerçekleşti. Buna bağlı olarak bugün veya yarın Venezüela’da yeni cumhurbaşkanlığı seçimleri ilan edilecek. Öte yandan, sözlerinden gayet emin olduğunu vurgulayarak Venezüella hükümetine çağrıda bulunan Guillermo Koches, “Venezüella yönetimi mümkünse bu bilgileri yalanlamayı denesin. Ben yalan söylüyorsam Venezüella Hükümeti’ne Chavez’i göstermelerini öneriyorum” dedi.

Öte yandan, Koches’in komplo teorilerinden hoşlanan biri olduğu ve sözlerine pek itibar edilmemesi gerektiği yönünde de yorumlar var.

Tags