Charlotte Gainsbourg’un kardeşi Kate Barry, Paris’teki evinin penceresinden düşerek öldü

Perşembe, 12 Aralık 2013 15:11

Efsane süper model Jane Birkin’in James Bond film müzikleri bestecisi John Barry’den olan kızı Kate Barry dün Paris’te yaşadığı apartmanın 4. katından düşerek yaşamını yitirdi. Le Monde’un haberinde 46 yaşındaki ünlü fotoğrafçının evinin kapısının içeriden kilitli olduğu ve yerde antidepresan ilaçları bulunduğu bildiriliyor.
Ünlü oyuncu Charlotte Gainsbourg’un aynı anneden olan ve birlikte büyüdüğü kardeşi Kate Barry içine kapanık kişiliği ile tanınıyordu. 28 yıllık kariyerinde Vogue, Elle, Sunday Times gibi dergiler için çektiği moda fotoğrafları ile ünlenen Kate Barry’nin Paris’de en son Eylül ayında büyük bir sergisi yer almıştı.
Annesi Jane Birkin ve babası besteci John Barry, Kate henüz bir yaşındayken boşanmışladı. Jane Birkin Fransız şarkıcı, besteci, şair Serge Gainsbourg ile evlenenince Kate, Serge Gainsbourg ile büyümüştü. Çok genç yaşta alkol ve uyuşturucu problemleri yaşayan Kate Barry, Paris yakınlarında bir rehabilitayon merkezi açmıştı. Kate Barry’nin 21 yaşında Roman adında bir oğlu bulunuyor.

 

© Copyright 2006 Corbis CorporationKate BarryKate JaneKate Barry (3)Kate-Barry-et-Jane-Birkinkate-barry