Charles Saatchi’den Nigella Lawson’a: “Kokainden öyle kafayı bulmuşsun ki…”

Çarşamba, 27 Kasım 2013 03:44

Ünlü İngiliz aşçı Nigella Lawson’un kokain alışkanlığı mahkemdeki bir duruşmada ortaya çıktı. Nigella Lawson’un iki İtalyan asistanının Lawson’u  300 bin sterlinin (yaklaşık 1 milyon lira) dolandırması üzerine açılan davada Nigella Lawson’un 10 yıldır hergün kokain aldığı iddia edildi. İtalyan asistanlar dolandırıcılık yapmadıklarını, 300 bin sterlini Nigella Lawson’un izni ile harcadıklarını iddia ettiler. Asistanlar bu iddiayı desteklemek üzere, Lawson’un eski eşi, sanat koleksiyoncusu ve reklam kralı Charles Saatchi’nin Nigella Lawson’a göndermiş olduğu bir email de duruşmaya sundular. Email’de Charles Saatchi: Tabi ki de kız kardeşler (asistanlar) bu suçtan yırtacak, çünkü sen ve kızın uyuşturucudan öyle kafayı bulmuşsunuz ki onların istedikleri gibi para harcamalarına izin verdiniz. Ben onların söyledikleri her kelimeye inanıyorum” diyor.

Haber İngiliz basınına bomba gibi düştü. The Times, Daily Telegraph, Daily Mail, Daily Mirror, The Sun haberi ilk sayfalarından dev manşetlerle verdi.

İngiltere’nin en nüfuzlu ailelerinin birinden gelen Dünyaca ünlü aşçı Nigella Lawson, Ingiltere’nin eski başbakanı Margareth Thatcher’in baş yardımcısı Nigel Lawson’un kızı. Oxford üniverisitesi mezunu olan Nigella Lawson ülkenin en seçkin isimlerinden biri olarak tanınıyor. Eski eşi gazeteci John Diamond’un ölümünün ardından Charles Saatchi ile evlenen Nigella Lawson, televizyon programları ve yemek kitapları ile ünlendi. Geçtiğimiz Haziran ayında ünlü bir restoranda esi ile tartışırlarken görüntülenmişti. Charles Saatchi’nin Nigella Lawson’un boğazını sıkarkenki görüntüleri günlerce manşetlerden inmemişti. Çift bu olayın ardınan 10 yılık evliliklerini bitirmişti.

Sara Ferrero And Fiona Golfar Host Dinner At Joe'ssaatchi-lawsonCharles-SaatchiNigella-Lawson (2)