Change.org 2 yılda 3 milyon üyeye ulaştı

Perşembe, 16 Ekim 2014 15:07

İlk senesinde 1 milyon kullanıcıya, ikinci senesinde ise 3 milyon kullanıcıya ulaşan Change.org değişimde adını duyurmak isteyenleri sitesi haline geldi.

Linkedin ve Instagram’dan sonra 3.276.326 kişiyle en yüksek kullanıcı sayısına sahip platformlar arasında yer alan Change.org, 270′in üzerinde başarılı kampanyaya imza attı. Peki, Türkiye’de hangi iller hangi konuları daha çok önemsiyor?

Sırasıyla çevrelerinde en çok değişim isteyen iller; İstanbul, İzmir, Ankara. 3.2 milyonun üzerinde kullanıcısı olan Change.org’da açılan kampanya konularının dağılımı ise %35 insan Hakları, %18 eğitim, %17 çevre, %10 hayvan hakları, %8 ekonomik adalet, %6 ceza adaleti, %6 sağlık oranları ile, kullanıcıların “Türkiye’de en çok değiştirmek istedikleri” konular olarak sıralanıyor.

Change.org Türkiye, bugün 196 ülke arasında ABD, İspanya, İngiltere, Fransa, Kanada, İtalya, Avusturalya ve Rusya Federasyonu’ndan sonra 9.sırada. 3 milyonu aşan kullanıcıların imzalarıyla 270 kampanya başarıya ulaştı. Böylece, 1 milyon 130 bin kişi attığı imzalarla arzu ettiği değişimi gerçekleştirdi.

Change.org, bireylere değiştirmek istedikleri şeyler için imkan sağlarken aynı zamanda karar vericilere vatandaşların, tüketicilerin isteklerini dinleme olanağı da yaratıyor. Change.org’da başarının anahtarı ise imza sayısı desteğini artırırken aynı zamanda platformu bir örgütlenme aracı olarak kullanması olarak görülüyor.

ChangeTR_Infographic_2014_Final