“Cezaevinden Başkanlığa” Nelson Mandela kapağı ile Dipnot Tablet’in 142. sayısı çıktı!

Cuma, 6 Aralık 2013 16:54

Dipnot Tablet’de bu hafta,”Cezaevinden Başkanlığa” başlıklı yazısında İldem Wilson tüm dünyada özgürlük, eşitlik ve demokrasi simgesi olan Güney Afrikalı lider Nelson Mandela’yı kaleme aldı.

Ali Mendillioğlundan çok ilginç bir söyleşi: “Bir Firari Tünel Kazma Girişimlerini Anlatıyor”. Cezaevinden kaçma teşebbüslerinin inanılmaz detayları bu söyleşide.

Ukraynda’da neler oluyor? İki hafta öncesine kadar herşeyin sakin olduğu ülkede çıkan olayları Emre Akıncı bizzat yerinden yazdı.

Agnes Obel bu hafta SALON’da “Danimarka’dan Doğan Güneş”le bu hafta Dipnot Tablet’te tanışın.
Wings ile Miami! Miami’de ne yenir? Ne içilir? Nerede eğlenilir? hepsi Wings ile Miami’de

2014 Venedik Mimarlık Bienali’nde Tükiye pavyonunun küratörlüğünü mimar Murat Tabanlıoğlu üstlendi, bu hafta Kalebodur ile Mimarlik’ta okuyun.

‘Bu Dava Emsal Olacak, O Zaman Twitter Bu Kadar Özgür Olmayacak’ Fuat Kahraman’ın son günlerde sosyal medyadaki en çok konuşulan konulardan biri olan Aylin Aslım davasında 5 ay hapis cezası alan Cihat Akbel’le yaptığı röportaj sadece Dipnot Tabet’de.

Gizem Kabouglu televizyon köşesinde bu hafta İnadına Yaşamak, 3 Adam ve A Place to Call Home dizilerini yazdı.

“Gıcık karakterlerin ipe sapa gelmez kararlarını en aptal şekilde hayata geçirdikleri maceralardan hoşlanıyorsanız, bu dizi tam sizin için.” Dipnot Tablet sinema yazarı Ali Arıkan bu hafta The Walking Dead‘i yazdı

Hepsi ve daha fazlası Dipnot Tablet’in 142. sayısında.

iPad’inize ücretsiz indirmek için;

App. Store’dan iPad ve iPhone’nunuza indirmek için TIKLAYINIZ

Android tabanlı tabletinize ücretsiz indirmek için;

https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.dipnot.dergi&hl=tr