Cemil İpekçi’den ‘don’ isyanı

Salı, 1 Temmuz 2014 09:26

Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde, kolundan böcek ısırması sonucu hastaneye kaldırılan ve tedavisinin ardından taburcu edilen modacı Cemil İpekçi, kontrol için hastaneye geldi. Sinirli olduğu gözlenen İpekçi, hastane çıkışında evinin çevresindeki alanın yeteri kadar temiz tutulmadığı belirterek tepki gösterdi. Halk plajında denize girdiğini söyleyen İpekçi, “Donlarla insanlar denize giriyor. Halk plajıymış. O zaman bende denize çıplak gireyim. Donla girmek ne demek?” dedi.

“Millet olarak herkes Cumhurbaşkanı kim seçilecek kim seçilmeyecek onun peşinde” diyen İpekçi “Ama unutuluyor ki Cumhurbaşkanı kim seçilirse seçilsin en önemlisinin sağlığımız olduğunu düşünüyorum. Sahillerde belediyelerin çok dikkatli olması gerekiyor. Dünyanın her yerinde halka açık olan yerler veya kapalı yeler yerler muhakkak sabaha karşı ilaçlanır. Çöpleri alıyorlar ama çöp tenekelerinin de temizlenmesi lazım, kokusu kalıyor. ” dedi.

 

“Ben de çıplak gireyim”

Kumbahçe halk plajında denize girdiğini anlatan İpekçi şunları söyledi:

Deniz kenarında oturanlar da dikkat etsin. Son derece sinirli ve kızgınım. Halkımızda temiz değil. Yiyor içiyor çöpünü orada bırakıyor. Halk plajındayız donlarla insanlar denize giriyor. Halk plajıymış. O zaman bende denize çıplak gireyim. Donla girmek ne demek? Belediye zabıtasının kontrol etmesi gerekir. İlla seçim mi olması lazım. Kendi kardeşim olsa kabul etmiyorum. Buradan herkesi davet ediyorum. Lütfen o belediye çöp tenekeleri yıkanmıyorsa onun protestosunu yapsınlar. Lütfen denize girdikleri yerler temizlenmiyorsa onun protestosunu yapsınlar. Yanlarındaki çöp atıyorsa onu uyarsınlar. İktidarlar değişip yaşayabiliriz ama hastalıklarla yaşamamız mümkün değil