Cem Yılmaz’dan İngilizce şov: Beyonce’ye teşekkür ederim

Cuma, 3 Mayıs 2013 17:00

http://www.youtube.com/watch?v=D_26BvAPh-E

2. Uluslararası Caz Festivali’nin gala konserinde sunuculuk yapan Cem Yılmaz, esprileriyle geceye damga vurdu. Ünlü komedyen, İngilizce yaptığı konuşmayı”Bu müzik türünün yaratıcısı Jay Z’ye ve sevgili eşi Beyonce’ye teşekkür edelim”sözleriyle bitirdi.

2. Uluslararası Caz Festivali’nin galası önceki akşam Aya İrini Müzesi’nde düzenlenen konserle yapıldı. Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, UNESCO İyi Niyet Elçisi Herbie Hancock ve UNESCO Genel Direktörü Irina Bokova’nın konuşmalarıyla başlayan gecenin sunucuları arasında Cem Yılmaz da vardı.

”BEDAVA BİLET İÇİN BURDAYIM”

“Merhaba. Bu benim caz sesim. Sokaktaki adamın temsilcisiyim. Aynızamanda Balat prensiyim. UNESCO’yu etkilemeye çalışıyorum, anlarsınız.Bir caz aşığıyım, bunu beni tanıyan herkes bilir. Hayatım iki bölüme ayrılıyor; biri cazdan önce, diğeri ise cazdan sonra.

İnanın bana yüzde 50 yüzde 50. Neden buradayım? Bedava bilet için. Ben bir komedyenim. Bir kişinin babası, bir kişinin de kocası. Beni davet ettiler, çünkü o esnada paranın alabileceği prompter’ı okuyabilecek ve politika yapmayacak tek komedyen bendim. Marcus Miller’dan size bir parça çalayım ağzımla. (Ağzıyla müzik yaptıktan sonra) Bu parçanın bestecisi benim ama o ödünç aldı.

Bu sahnede yarı tanrılarla tanrının sahip olduğu bir mekânda olmak çokheyecan verici. Bayağı iyi insanlar olmalısınız ki sahibinden kiralamışsınız. Bizim günümüzü güzelleştirdiniz. Lütfen bunu bütün bir yıla yayın ve bizi cazlayın. Unutmadan, bu müzik türünün yaratıcısı Jay Z’ye ve sevgili eşi Beyonce’ye teşekkür edelim.”

Tags