Caz müziğinin efsanesi Ricky Ford, Bodrum’da sahne alacak

Çarşamba, 30 Nisan 2014 13:27

Pannonica Jazz’ın mayıs ayı programı dünyanın önemli caz müzisyenlerinin konserleri ile dopdolu.

Caz müziğinin usta sanatçılarından olan ve gerçekleştirdiği çağdaş sanat çalışmalarıyla bilinen Ali Perret’nin müzik direktörlüğünü yürüttüğü Pannonica Jazz’ın mayıs ayı programı, Garanti Caz Yeşili desteği ile dünyanın önemli caz ustalarını, sahnesinde müzikseverlerle buluşturuyor.

CAZ EFSANESİ RICKY FORD PANNONICA JAZZ’DA

Boston, Massachuttes doğumlu olan Ricky Ford, New England Konservatuarında Jackie Byard, Ran Blake, George Russell, Gunther Schuller gibi isimlerden saksafon ve klarnet üzerine eğitim aldı.

1974 yılında Duke Ellington öldükten kısa bir süre sonra oğlu Mercer Ellington’un devraldığı Duke Ellington Orchestra’ya katıldı. Ardından Lionel Hampton, McCoy Tyner, Mercer Ellington ve Charles Mingus gibi birçok dev isim ile çalıştı. New York’ta Brandeis University ile İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde ders verdi.

Ricky Ford, Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında 8,9 ve 10 Mayıs’ta Ali Perret ve Matt Hall ile “New York’tan Esintiler” başlıklı ortak çalışmalarını içeren harika bir konser dizisi için, üç gün boyunca Pannonica Jazz’da müzikseverler ile bir araya geliyor.

ALİ PERRET’DEN SEZONUN SON KONSERİ

Pannonica Jazz’ın müzik direktörlüğünü de yürüten ve cazseverlerin yakından tanıdığı Ali Perret, mayıs ayında Pannonica Jazz’daki son konserine çıkıyor. Yeni sezona kadar programda yer almayacak Ali Perret’yi, müzikseverler 8, 9 ve 10 Mayıs’ta Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında üç günlük konser serisinde Ricky Ford ve Matt Hall ile sahnede izleyebilecek.

PANNONICA JAZZ MAYIS AYI PERFORMANSLARI

Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında, Pannonica Jazz mayıs ayı programında 1, 2 ve 3 Mayıs’ta kontrabasta Matt Hall ve vokal-gitarda Bora Çeliker, 8, 9 ve 10 Mayıs’ta “New York’tan Esintiler” başlıklı çalışmalarıyla piyanoda Ali Perret, tenor saksofonda Ricky Ford, kontrabasta Matt Hall yer alacak. 15 Mayıs’ta gitarda Yavuz Akyazıcı, piyanoda Ali Perret, 16 ve 17 Mayıs’ta gitarda Yavuz Akyazıcı ve vokalde Evrim Özsuca, 22, 23 ve 24 Mayıs’ta piyanoda Uğur Güneş, kontrabasta Volkan Hürsever ve vokalde Mehmet Büyükkeskin, 29, 30 ve 31 Mayıs’ta ise piyanoda Serkan Özyılmaz ve vokalde Elif Turan Pannonica Jazz sahnesinde olacak.

MAYIS AYI DJ PERFORMANSLARI

Pannonica Jazz, mayıs ayında her perşembe, cuma ve cumartesi günleri farklı temalarda DJ performanslarına başlıyor. Konser sonrası gerçekleşecek olan DJ setleri gece 24.00’ten itibaren başlayacak.

DJ set programı, perşembe akşamları electro swing, cuma akşamları latin grooves ve cumartesi akşamları ise ghetto funk (vintage remix) konseptinde gerçekleşecek.

Müzikseverler mayıs ayı boyunca konserlerin ardından geceye farklı konseptlerde gerçekleşecek DJ performansları ile devam edecek. Zaman zaman DJ’in programına, müzisyenlerin de canlı müzik çalarak katılacağı sessionlar müzikseverlere eşsiz anlar yaşatacak.