‘Çapkın Kadınlar Çapkın Erkeklere Karşı’ kapağı ile Dipnot Tablet’in 177. sayısı çıktı

Cuma, 8 Ağustos 2014 16:25

Dipnot Tablet’in 177. sayısı yine gündem yaratacak. Dipnot Tablet’in yeni sayısı ‘Çapkın Kadınlar Çapkın Erkeklere Karşı’ kapağı ile çıktı.

177_Kapak2_v

Funda Mentaloğlu, kadınların çapkınlık halleri ile erkeklerininki karşılaştırdı ve o farkları Dipnot Tablet için kaleme aldı. Beyler bu listeyi mutlaka okuyun!

Kalebodur ile Mimarlık bu hafta yine dolu dolu. Sizce New York’ta bir saat içinde kaç tane pet şişe içinde süt ya da su tüketilebilir? Jason Klimoski ve ekibinin tasarladığı heykele mutlaka göz atın.Ünlü sanatçılar Paul Cummins ve Tom Piper, Britanya’nın I. Dünya Savaşı’na katılmasının 100. yılını anmak üzere Londra Kalesi’ni seramik kırmızı gelinciklerle donattı. Haftanın Mimarı köşesinde ise Cem Sorguç’un eserleri sizleri bekliyor.

Türkiye’nin en iyi sinema yazarlarından Ali Arıkan Dipnot Tablet için en iyi deniz filmlerini listeledi. Yaz sıcağında iyi gidecek fimleri kaçırmayın!

Türkiye 10 Ağustos günü Cumhurbaşkanı’nı seçiyor. Çankaya Köşkü’ne çıkacak first lady kim olacak? Şimdiye kadar Çankaya Köşkü’ne ev sahibeliği yapmış First Lady’leri sizin için derledik. Çankaya Köşkü’nün First Lady’leri listesine seçim öncesi mutlaka bakmalı!

Yazın ne okuyalım diye düşünüyorsanız, Ayşe Kulin’in Dipnot Tablet okurları için önerdiği Yazın Okunması Gereken 5 Kitap listesine mutlaka göz atın!

Ali Mendillioğlu, ayrımcılığa karşı duruşuyla tüm dünya tribünlerinin kalbinde haklı bir ün ve yer edinen St. Pauli’yi, fan kulübünün yönetim kurulunda yer alan Daniela Wurbs ile konuştu. Tribünlere ve ayrımcılığa karşı nasıl savaşılması gerektiğine dair herşeyi bu söyleşide…

Mahmut Güleç’in hazırladığı kitap müzik köşesi yine çok renkli. Bu hafta ne dinlemeliyiz, yeni çıkan kitaplar hangisi diyorsanız Dipnot Tablet’in #kitapmüzik köşesine mutlaka bakmalısınız. Ayrıca bu hafta sürpriz bir isim Sabahat Akkiraz son çıkan albümünü Dipnot Tablet’e anlattı.

Aşkım Kapışmak, savaşın bitmediği dünyayı, savaşa yatırım yapan ülkeleri sorgulayarak şu soruyu soruyor: Barışa Bütçe Ayırdın Mı?

Barış Çunguroğlu size çok renkli bir konu ile karşınızda. Çunguroğlu bu haftaki yazısında, sportif başarıda rengin bir önemi var mı sorusunu sorguluyor ve ”Sporun Dili, Dini, Rengi Olur mu?” sorusunu yanıtlıyor.

IŞİD’in 3 Ağustos’ta Şengal’e girerek onlarca kişiyi katletmesi tüm dünyayı ayağa kaldırdı. Bu katliamdan kaçan 50 bin kadar Ezidi Şengal Dağı’na sığındı. Şengal’de son durum nedir? Bölgede son yaşananları kendisi de bir Ezidi olan İMC TV Genel Yayın Koordinatörü Eyüp Burç ile konuştuk.

Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın pazar günü düzenlediği Maltepe mitingine katılan AK LGBT bir anda herkesin konuştuğu bir oluşum haline geldi. Peki kim AK LGBT? Neden AK Parti’yi destekliyorlar ve kendileri neden muhafazakar eşcinseller olarak tanımlıyorlar? Rabia Çelik Dipnot Tablet için AK LGBT oluşumu ile konuştu. Bu söyleyişi kaçırmayın!

Cem Pelister bu hafta bir efsanenin hayatını, futbol yaşamının bilinmeyenleri Dipnot Tablet için kaleme aldı. Bir efsane Drogba’nın portresi bu hafta Dipnot Tablet’te. Kaçırmayın!

Gizem Kaboğlu, sosyal medyanın son gözdesi olan dizi Kiraz Mevsimi’ni ve bundan sonra dizide neler olabileceğini Dipnot Tablet için yazdı.

Mobil uygulamalar ile yemek siparişi kolaylaşmış olsa da bazen dakikalarca seçim yapmak insanları bezdiriyor. İşte buna bir çözüm olarak olarak sunulan, ‘Tek bir tuşla pizza siparişi: Push for Pizza’ uygulamasını Göksan Kadayıfçı 177. sayı için yazdı.

Performans sanatçısı Marina Abramovic’in Serpentine’deki 512 Saat adlı gösterisini İldem Wilson Dipnot Tablet için takip etti ve kaleme aldı. Marina Abramovic’in  son gösterisi ve öne çıkan detayları Dipnot Tablet 177. sayıda…

Yaz geldi, nereye gidelim diye düşünüyorsanız Aslı Göknar’ın hazırladığı ‘Seyahat köşemize’ mutlaka göz atmalısınız. Sizi bu hafta ‘Eşsiz Gün Batımının Adresi: Santorini’ye götürüyoruz.

Bu hafta oturmak yok! Bu ayın en çok ses getirecek konser ve sergi programı yeni sayımızdan takip edebilirsiniz.

“İyi de gökyüzünde saklı, kötü de” Gökyüzü Halleri’nde Derya Demir burçlarınızı yorumladı.

Dipnot Tablet 177. sayısını indirmek için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play