Cannes’da paparazzilere yapılan çirkin hareket

Pazartesi, 27 Mayıs 2013 16:51

article-0-1a03e4da000005dc-71-634x733-60E2-132E-D947Dünyanın en saygın film festivallerinden sayılan Cannes Film Festivali’nde yaşanan olay festivalin havasını bozdu. Dailymail’ın haberine göre, ödüllerin sahiplerini bulduğu festivalde, kırmızı halıda ilginç bir olay yaşandı. Uluslararası film festivalinde kırmızı halıda ünlü yıldızlar zarif pozlarıyla dikkatleri üzerinde toplarken, aksiyon filmleriyle tanınan Asia Argento bu kuralı bozdu.

Argento, kapanış töreninde kırmızı halıda karşısında paparazzileri görünce el hareketi yaptı. Oyuncu, daha sonra da dil çıkararak izleyenleri şaşırttı.

Cannes film Festivali’nde bu yılın ödülleri sahiplerini buldu. En iyi film ödülünü lezbiyen bir aşk hikayesini anlatan Abdellatif Kechiche imzalı “La Vie d’Adele” (Mavi En Sıcak Renktir: Adele’in Yaşamı) filmi kazandı.

Steven Spielberg başkanlığındaki jüri filmde rol alan Adele Exarchopoulos ve Lea Seydoux’u da ödüllendirdi. Filmde Exarchopoulos kendisinden daha yaşlı bir kadına aşık olan 15 yaşındaki bir genç kızı canlandırıyor. En iyi erkek oyuncu ödülü “Nebraska” filmindeki performansıyla Bruce Dern’e; en iyi kadın oyuncu ödülü ise “The Past” filmindeki performansıyla Berenic Bejo’ya gitti.