Hüseyin Çağlayan’ın tasarımları Mavi’de!

Salı, 26 Mart 2013 19:43

clip_image004Hüseyin Çağlayan’ın Mavi için hazırladığı jean koleksiyonu Chalayan / Mavi, ünlü tasarımcının da katılımıyla İstanbul’da tanıtıldı.

İlk kez bir Türk markası için koleksiyon hazırlayan Hüseyin Çağlayan’ın tasarım dehasıyla, Mavi’nin jean’deki uzmanlığını bir araya getiren koleksiyon büyük beğeni topladı.

Çağlayan’ın, premium jean serisi Mavi Gold’a özel tasarladığı skinny jean pantolonlar, şort, etek, elbise ve üstlerin bulunduğu 20 parçadan oluşan kapsül koleksiyona seçili Mavi mağazaları ve www.mavi.com’dan ulaşılabiliyor. Chalayan / Mavi koleksiyonu, Türkiye’nin yanı sıra Mavi’nin Amerika, Kanada, Avrupa ve Rusya’daki satış noktalarında da meraklılarıyla buluşuyor.

Enine boyuna esneyerek 360 derece konfor ve şıklık sunan premium denim kumaşının kullanıldığı Chalayan / Mavi koleksiyonundaki jean’ler, şeklini ilk günkü gibi koruyabiliyor ve Çağlayan’ın vizyonuna uygun olarak vücudu olduğundan daha ince gösteriyor. Yaratım sürecinde insan anatomisini, giysi ve kalıpları inceleyen ünlü tasarımcı, “shape shifting” tekniğiyle özel bandajlar kullanarak, jean koleksiyonuna seksi ve sportif bir hava katıyor.

Chalayan / Mavi koleksiyonu lansmanı için İstanbul’a gelen Hüseyin Çağlayan, “Jeans hayatımda çok önemli bir yere sahip. Mavi’yle ilk günden itibaren çok uyumlu bir işbirliğimiz oldu. Mavi’nin olağanüstü bir denim kumaşı ve jean’lerinin vücutta mükemmel bir duruşu var. Lükse dayalı tasarım geçmişim ve inovasyon tutkumla yeni teknikler geliştirmeyi, vücudu denimle şekillendirip güzelleştiren, modern ve zarif bir koleksiyon tasarlamayı amaçladım.” dedi.