Çağlayan ‘ailemi çok ihmal ettim’ dedi ve gözyaşlarını tutamadı

Perşembe, 26 Aralık 2013 13:14

Ekonomi Bakanlığı görevinden istifa eden Zafer Çağlayan, devir teslim töreninde çok sert mesajlar verdi. Çağlayan ‘ailemi çok ihmal ettim’ derken gözyaşlarını tutamadı. Çağlayan’ın açıklamaları özetle şöyle:

İnanıyorum ki Başbakan Erdoğan ve kadrosu olarak bizler bunları daha fazla rahatsız etmeye devam edeceğiz.

Ustalıkla düzenlenen bir komplo ile karşı karşıyayız. Basında bu komplonun başladığı ilk gün saat 07.00′de operasyon başladı. Saat 07:30′da Başbakan’a “görevden affımı istiyorum” dedim. O anda görevimden ruhen ayrılmıştım.

‘OLAY BAŞBAKAN’A YÖNELİK’

Makine mühendisiyim. Çeliğin nasıl daha sert olacağını bilirim. Bana düşmanlık yapanlara buradan haykırıyorum. Allah’ın izniyle göreceksiniz herşey gün yüzüne çıkacak. Olay en dürüst en babayiğit çalışan Başbakan’a yöneliktir.

Yokluğu da gördüm zenginliği de. 5 kardeşli 7 nüfuslu ailenin ortanca çocuğuydum. 2007′de siyasete girdim Başbakanımızın davetiyle. 6 buçuk yıldır milletvekili maaşımın tek kuruşuna el sürmedim. Benim maaşımla her ay 100 çocuğumuz burs alıyor.

‘FAİZ LOBİSİNİN AYAĞINA BASTIK’

Maalesef ülkemiz üzerinde oynanan bu çirkin tezgahın ekonomimize olumsuz etkisine üzülüyorum. Biz faiz lobisinin ayağına bastık. Hayatımız yettiği sürece faiz lobisinin ayağına değil damarına basmaya devam edeceğiz.

Bu süreçte dış güçlerin etkisi oldu. Düşen faizlerin ardından bugün maalesef faizler yüzde 10′lara dayandı. Şu an dolar tarihi seviyesine geldi. Yaratılmak istenen şey bir kaos Türkiye’yi yeniden ekonomik anlamda sıkıntıya sokmak…