BuzzFeed: “Basınç özgürlüğü”: Ankara’daki polis müdahelesinin görüntüleri dünya basında geniş yer tuttu

Cuma, 14 Şubat 2014 13:36

Dün Ankara’da yapılan eylemde polisin sıktığı tazyikli su ile havaya savrulan Ulusal TV Muhabiri Hüsna Sarı’nın görüntüleri dünya basınında geniş yer tuttu. Dünyaca ünlü popüler haber sitesi Huffington Post  haberi “Türkiye’deki polis eylemci çatışmasının şok eden 19 kare” başlığı ile verdi

Dünyanın en pupüler haber ve eğlence sitelerinden biri olan Buzz Feed ise eylemden görüntüleri “Basınç özgürlüğü” başlığı ile verdi ve çok sayıda fotoğraf yayınlarken Türkiye’nin dünyada 180 ülke içinde basın örgürlüğü sıralamasında 154. sırada olduğunu hatırlattı.

New York Times gazetesi ile müdahele görüntülerinin sosyal medyada öfke yarattığını bildirdi ve olayla ilgili atılan tweetleri ve görselleri sayfasına taşıdı.

The Wire haber sitesi yüzlerce ordu mensubunun serbest bırakılması için yapılan eylemden görüntüleri yayınlarken ilgili makalede Türkiye’deki yeni internet yasasına da değindi. The Wire yeni internet yasasının ülkede tansiyonu arttırdığını anlattı ve yeni yasayı protesto edenlerin Cumhurbaşkanı Gül’ün 15 gün içinde yeni yasayı reddetmesini istediklerine değindi.

İşte Huffington Post’un “Türkiye’deki polis eylemci çatışmasının şok eden 19 kare” başlığı ile yayınladığı o görüntülerden bazıları:

Huffington (1) Huffington (2) Huffington (3) Huffington (4) Huffington (5) Huffington (6) Huffington (7) Huffington (8)