Büyükler talip olduğunda değil şimdi öğrenin

Salı, 9 Eylül 2014 10:31

Anadolu kulüplerinin transfer atağı ve Türkiye’ye gelen yıldız futbolcuları daha yakından tanımak ister misiniz? Cem Pelister, büyükler talip olduğunda değil şimdi öğrenmeniz için bu transferleri kaleme aldı.

Büyükler Talip Olduğunda Değil Şimdi Öğrenin 

Yakın zamana kadar transfer politikası Anadolu kulüpleri için bilinmeyen bir dildeki kelimeler kadar anlamsızdı. Artık devir değişti; takımlar çok mantıklı adımlar atmakta ve ligi daha zevkli hale getirmeye başladı. Fakat futbolseverler Anadolu’da forma giyen isimleri büyükler talip olduğunda tanıyor. Dipnot Tablet aracılığıyla artık bunu ortadan kaldırıyor ve bu sezona damga vurabilecek isimleri parmaklarınızın ucuna getiriyoruz…

Saidi NtibazonkizaSaidi Ntibazonkiza (Akhisar Belediyespor)

Yaş:27

Mevkii: Kanat Oyuncusu

Onu tanıtmaya yayıncı kuruluşta görev alan spiker dostlarımıza kolay gelsin diyerek başlayalım. Söylemesi de eğlenceli olan bu isim bu sene herkesin diline dolanabilir. Onu tarif etmek için en doğru kelime de “Eğlenceli” olur. Futboldan keyif alan, hızlı, ayaklarına hakim ve de futbol zekası olan bir Afrikalı Ntibazonkiza. Her iki ayağına da hakim, uzun toplarla golcülerin işini kolaylaştıran Burundili, Gekas’ın yanına çok yakışacak. Eğlenerek izleyin..

Gabriel TorjeGabriel Torje (Torku Konyaspor)

Yaş:24

Mevkii: Kanat Oyuncusu

Transferi ilk duyulduğunda onu tanıyanların ağzından ilk olarak “Konyaspor nasıl getirmiş Torje’yi takıma, şaka mı bu?” cümleleri çıktı. Bu tepkiye abartı demeyin lütfen, çok değil daha üç yıl önce Udinese bu arkadaş için tam 5 Milyon Euro çıkarttı kasasından. Romen yetenek henüz bu yaşta Milli Takımda 29 maçta sekiz gol attı. Her türlü takımın kanatlarını, hızıyla koridora çevirecek birisi Torje. Kiralık olduğundan, Konyaspor kasasını zengin etmeyecek ama daha ilk haftadan gösterdi ki bizim futboldan aldığımız keyif onun sayesinde çok daha zenginleşecek

Ciprian Marica2Ciprian Marica (Torku Konyaspor)

Yaş:28

Mevkii: Forvet

Torku Konyaspor bu sezon bizi 90’lı yıllarda revaşta olan Romen akımına götürüyor. Bundan hiç de rahatsız değiliz çünkü iki benzersiz hücumcu getirdiler lige. Ciprian Marica herkese tanıdık gelen bir isim. Shakhtar, Stuttgart, Schalke ve en son Getafe’de oynadı. Gördüğünüz üzere Konyaspor’a gelmesi beklenecek bir isim değil. Üç büyüklerde bile rahatlıkla hücumu sırtlayabilecek, ceza sahasında bitiriciliği ile ölüm silahı olacak bir oyuncu. Bir de vatandaşı Gabriel Torje ile uyum sağlarsa daha ilk yarı bitmeden büyükler ile adı anılmaya başlar. Kafa gollerine hazır olun!

Listenin tamamı için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play