Bursa’da gergin gece

Pazartesi, 22 Temmuz 2013 12:52

42059Bursa, Osmangazi ilçesinde Roman bir vatandaşın pompalı tüfekle ateş etmesi sonucu komşusu 16 yaşındaki bir kız yaralandı. Olay üzerine mahalleli Roman vatandaşların oturdukları evleri taşladı, at arabalarını ve bir otomobili ateşe verdi.

Merkez Osmangazi ilçesi Güneştepe Mahallesinde Roman vatandaşlarla komşuları arasında tartışma çıktı. Roman vatandaşın pompalı tüfekle ateş etmesi sonucu saçmalardan birisinin isabet ettiği 16 yaşındaki Beyza Koç hafif yaralandı. Koç, sağlık merkezinde tedavi edildi.

Olay üzerine öfkelenen mahalle sakinleri iftardan sonra toplanarak, Roman vatandaşların oturdukları evleri taşladı, at arabalarını ve bir otomobili ateşe verdi. Olayların büyümesi üzerine takviye ekiplerin yanı sıra bölgeye çevik kuvvet ve zırhlı araçlar sevk edildi. Yanan at arabalarıyla bir otomobil itfaiye tarafından söndürüldü. Roman vatandaşların oturduğu evlerin yanındaki barakalar da vatandaşlarca yıkıldı.

Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı mahallede Osmangazi Kaymakamı Osman Taştan, olay yerine gelerek mahalle sakinleriyle görüşerek, vatandaşların evlerine dağılmalarını sağladı.

Polis ekipleri de anonslar yaparak vatandaşlara sağduyu çağrısı yaptı.

Olaylar çevik kuvvetin müdahalesiyle sona erdi. Olayda, çok sayıda kişi gözaltına alındı.

 

Tags