Burası Beyoğlu, burada mutlu aşka yer yok!

Perşembe, 25 Aralık 2014 16:06

Artık bilen bilir, içinde, başrolde Beyoğlu olan filmlere özel bir ilgim var. Bayılıyorum. Benim kitaplarımda da hep bir yerlerde Beyoğlu var. Ama işte Beyoğlu’nun da bin tane yüzü var. Her filmde başka bir his. Hepsinde başka son. Sonu hep hüzün ama; Beyoğlu’nun mutlu aşka pek tahammülü yok. Peki, senin Beyoğlu’n hangi filmde?

Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku: Hain ama vazgeçilmez Beyoğlu bu filmde en yeni haliyle karşımızda. Bu filmdeki en önemli şey başarısızlık. Her alanda üstelik. Kahramanımız başarısız. Aşkta, işte, hayatta… Hep başarısız. Evi yok ama kaldığı kötü otel Beyoğlu’nda, çalıştığı bar da. Aşık olup yerleştiği, sonra aşk bitince kapının önüne konduğu film de o civarda. Başarısız da olsan, beş kuruşsuz da olsan kucak açan Beyoğlu, başrolde.

Issız Adam: Herkesi Beyoğlu’na çeken, en büyük suçlu da işte bu film. Başrolde aşka tutunamayan, cool, yalnızlığı seçen, mutlu olmayı kaldıramayan bir adam var. Beyoğlu’nda takıldığı için kendini ıssız adama benzeten bütün erkeklerin, Beyoğlu’nda tanıştığı ve onu terk eden adamları ıssız adama benzeten bütün kadınların ağlaya ağlaya öldüğü film. Çünkü bilirler, Beyoğlu mutlu aşkı sevmez. Beyoğlu O’nu sana verir, sonra da bir güzel alır. Beyoğlu’nda ancak tek kişiye yer vardır.

Hazırlayan: FRENCH OJE

Yazının devamı için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play