“Buralarda nelerin olduğu belli değil. Karma karışık her şey olabiliyor”

Salı, 5 Kasım 2013 13:56
Erdogan (2)

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan dün basında yer alan fakat sözlerinin çarpıtılıp çarpıtılmadığı üzerine kafa karışıklığı yaratan yurtlar ve öğrenci evleri ile ilgili haberlere açıklık getirdi. Partisinin grup toplantısında konuşan Erdoğan: ”Bunlar aynı apartmanın içinde, daire komşuları ihbarı yapıyor. Buralarda nelerin olduğu belli değil. Karma karışık her şey olabiliyor. Valiler gereğini yapıyor” dedi. Erdoğan ”Görsel ve sosyal medyada bazı konular yer aldı. Ben karakteri itibariyle farklı bir siyasetçiyim. Ve bir yerde konuştuğumu inkar etme anlayışına sahip bir insan değilim. Ne yapıyorsak inanarak yaparız, ne söylüyorsak da arkasında durarak söyleriz. Öyle eğilip bükülerek birşeyi sürdürmenin hesabı içinde olmadım, olmam.” diyerek dün basında yer alan haberleri yalanlamadı.

Erdoğan ”Bu ülkede başbakanlık görevini bu millet bize verdi. iktidarı da vize verdi. şunu da unutmayalım ki biz muhafazakar demokrat bir partiyiz.
Ve partimiz olarak da neler yaptığımızı, neler yapmamız gerektiğini biliriz.” dedi.

Yurtlar

Erdoğan ”Biz kızların erkeklerin devletin yurtlarında karışık kalmasına müsaade etmedik etmiyoruz. Bazı gazeteler şöyle yazmış. Ne yazarlarsa yazsınlar. Dünyada eğitim öğretim psikolojisinin içinde bile açıklaması yapılamaz. Biz buna da müdahil olduk, yurtlarımızda kızlarımızın erkek öğrencilerle ayrıştırma çabasına devam ediyoruz” sözleri ile yurtlarla ilgili olan konuya açıklık getirdi.

Öğrenci evleri

Erdoğan ”Bazı yerlerde yurtlar noktasında ihtiyacına cevap veremediğimiz için evlerde kalma noktasında sıkıntı yaşanıyor. Buralarda güvenlik güçlerimize gelen istihbarı bilgiler var. Valiliklerimiz bu durumlara müdahale ediyorlar. Bundan niye rahatsız oluyor? Bazı köşe yazarları inadına bu tür şeyleri yazıp çizecekler diye biz bu ihbarları bir kenara atamayız” şeklinde konuştu.

Anneler babalar müsaade etmez

“Bunlar aynı apartmanın içinde daire komşuları ihbarı yapıyor. Buralarda nelerin olduğu belli değil. Karma karışık her şey olabiliyor. Anneler babalar feryad ediyor. Bu adımlar atılacaktır. Bunlara da kusura bakmasınlar muhafazakar demokrat olarak müdahil olmak zorundayız. Bu yaşam tarzına müdahale değildir. Yorumlayanlar varsa aynen devam etsinler. Ama biz böyle bir sorumluluğun manen altına giremeyiz.” diyen başbakan Erdoğan bu ülkede annelerin babaların kahir ekseriyetinin bu işlere asla müsaade etmeyeceğini bildiğini sözlerine ekledi.