Burada Tüketmek Değil, Üretmek Esas

Salı, 28 Temmuz 2015 14:19

Son zamanların hiç kuşkusuz en popüler tatil beldelerinden biri Yalıkavak. Şehir hayatından bunalanlar için tam anlamı ile biçilmiş kaftan. Eğlence hayatı, birbirinden güzel koyları ve tabi ki eğlenceyi ve kaliteli yaşamı bir arada sunan beach’leriyleri yerli ve yabancı misafirlerini her yaz biraz daha arttırıyor. Örneğin; Yalıkavak’a gelip de hala Xuma Köyü’nü görmediyseniz inanın çok şey kaçırıyorsunuz demektir.

Kekik kokularının arasından geçerek ulaştığınız Xuma, 50 farklı türde çok sayıda ağacın yer aldığı, yeşili koruyan 25 dönümlük bir bahçe içinde yer alıyor. Yeşille denizin mavisi birbirine karışıyor.

XDoğayla içiçe, sağlıklı ve bilinçli yasamı destekleyen, tüketime değil üretime önem veren bir köy Xuma. Özel tasarım giyim ve takı butikleri daha resepsiyon alanından geçerken sizi karşılıyor.  Köy meydanında Fas işi masalarla, sahnenin büyülü dekorasyonu sizi başka dünyalara götürüyor.

Sezon boyu 40 bin ziyaretçi ağırlayan Xuma’nın restoranında  300 kişilik oturma düzeni  ve plaja da hizmet veren mutfağında, Executive Chef Mehmet Yücel, harikalar yaratıyor.

X2 (1)Spor yok mu derseniz o da var. Wellness Center bölümünde İstanbul  BAPS (Body Art Pilates Studio) kurucusu Taha Erpulat özel pilates dersleri veriyor, refllexpoint’teyse işini bilen Uzakdoğulu terapistler  tarafından reflexology masajı yaptırmak da mümkün.  Üstelik sezon boyunca sürpriz isimlerle Yoga Workshop’ları da yapılıyor.

Ayrıca günboyu beachvolley oynama fırsatı ile geleneksel  Xuma turnuvalarına katılım imkanı ve Berrge Water Sports ile yelken eğitiminden veya  motorlu su sporlarından faydalanabilirsiniz.

Her akşamüstü başlayan kışkırtıcı, dinamik sunset partiler  günün sakinliğini unutulmaz eğlenceye dönüştürüyor.  Her cuma Akustik Rock Konserleri’ne  ve festivallere ev sahipliği yapıyor. Örneğin müzikseverlerin merakla beklediği Chill Out Festivali bu sene Güney’e iniyor. Festivalin Bodrum ayağı 1-2 Ağustos tarihlerinde Xuma Beach’te gerçekleşiyor.

Hem eğlenmek hem de sağlıklı bir yaz geçirmek isteyenleri duyrulur!

ETKİNLİK TAKVİMİ

AKUSTİK KONSERLER          HER CUMA 22:00

31 Temmuz MALT

7 Ağustos MELİS DANİŞMEND

14 Ağustos KORAY CANDEMİR

21 Ağustos GECE

28 Ağustos KORAY CANDEMİR&HARUN TEKİN

SUNSET PARTILER                   HER GÜN 17:30-20:30

Her Perşembe ALLEN HULSEY

Her Salı TOYGUN SÖZEN

Her Çarşamba İLHEM

Hergün CEM TUNALI

CHILL-OUT FESTIVAL                 1-2 AĞUSTOS

FEATHERED SUN FEAT. NU

KRAAK&SMAAK     live

STAVROZ         live

JOSE PADİLLA

BABA ZULA

HENRI

RAZ OHARA

JO.KE

CANTANCA

SOUL REVUE

MATIAS AGUAYO

DOĞAN AKTAY

Yazının devamı ve Dipnot Tablet’in 227. sayısını indirmek için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play