“Bunun adı düpedüz vatana ihanettir”

Cumartesi, 7 Aralık 2013 12:16

Tekirdağ’da toplu açılış törenine katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan fişleme iddiaları ve MGK belgelerinin yayınlanması ile ilgili konuştu. “Hükümeti fişlemekle suçlayanlara sesleniyorum” diyen Erdoğan, “Hükümeti fişlemekle suçlayanlar öncelikle acaba bu istihbari bilgileri, bu gizlilik bilgilerini acaba bu adamlarınıza, yandaşlarınıza kimler sızdırdı. Bunu ortaya koyun” dedi.

Başbakan Erdoğan, “Devletin öyle mahremleri vardır ki, onları kimsenin teşhir etmeye hakkı yoktur. İnsanların da mahremleri vardır onları da kimsenin teşhir etmeye hakkı yoktur. Bu yüzden Başbakanlık ve MİT suç duyurusunda bulundu” dedi.

‘BU VATANA İHANETTİR’

Milli Güvenlik Kurulu’nun gizli ibareli belgelerinin haberlere konu edilmesiyle ilgili olarak da konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Bakıyorum da bazı medya kuruluşları maşallah el ele vermişler, bunlar düne kadar hiç bir araya gelemezlerdi, şimdi bir araya gelmeye başladılar. Bunu özgürlük olarak iddia ediyorlar, bunun adı özgürlük değil, bunun adı tüpedüz bu ülkeye, bu vatana
ihanettir, başka bir şey değildir” ifadelerini kullandı.