Budapeşte ışıl ışıl!

Perşembe, 1 Ocak 2015 12:43

Tuna Nehri üzerinde Buda ve Peşte kıyılarını birbirine bağlayan yedi veya sekiz köprü var. Mimari olarak hepsi birbirinden farklı! Özellikle geceleri ışıl ışıl ve göz alıcı duruyorlar. Gerçekten çok etkileyici!

Şehir, insanın dikkatini sürekli canlı tutuyor. Gizli saklı mekanları, güzel, renkli, orijinal çatılı binaları, müzeleri, kitapçıları, o şahane raylı sistemi, birbirinden güzel heykeller ve parkları  da cabası.

boscolo hotel dıs göünüsDünya’nın en eski pastanesi olan “Gerbeaud” burada bulunur ve gidilmesi gereken yerlerdendir. Stephen Basilikası’nın önündeki dondurmacıdan yoğurtlu dondurma alın. Bitirin bir daha alın. Bu arada Avrupa’nın en eski lunaparklarından biri ve en büyük ikinci hayvanat bahçesi Budapeşte’dedir.

new york cafeBoscolo Budapest, Autograph Collection,19. yüzyıl binasında hizmet veriyor. Otel Budapeşte’nin kalbinde Opera ve Andrassy Bulvarına çok yakın. Odaları geniş ve rahat. Oda dekorasyonunda; lüks İtalyan mobilyaları ve kumaşlar, ipek duvar kağıtları ve Murano avizeler dikkat çekiyor. Televizyonda konuklar için interaktif bilgi merkezi var. Bu otelde kalmayı tercih ederseniz spa’ya mutlaka gidin. Hidromasajlı küvet özellikli dinlenme havuzu var.

Muhteşem freskler ve yaldızlı alçı sütunlarla dekore edilmiş New York Café, otelin merkezinde yer alıyor. Canlı piyano müziği dinlediğiniz barda hazırlanan kokteyllerden tadın! Geleneksel Macar mutfağını yeniden yorumlayan Salon Fine Dining Restaurant, 2013 yılında Gault Millau restoran rehberi tarafından ödüllendirilmiş. Otelde kalmasanız bile bu restoranda yemeğe gitmenizi tavsiye ederiz.

İstediğiniz durakta inip binerek şehri gezebileceğiniz tur otobüsünün binanın önünden geçtiğini de aklınızdan çıkarmayın.

Hazırlayan: ASLI GÖKNAR

Devamı için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK 

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play