Bu yaz ne giymeli? Beyonce’yi giydiren kadın Dipnot’a konuştu!

Pazartesi, 6 Mayıs 2013 17:15

[wzslider autoplay="true" transition="'slide'"]

Önce Kourtney Kardashian’in sevgilisiyle birlikte görüntülenen kadın, sonra da modacı olarak hayatımıza giren Olcay Gülşen Hollanda’da doğup büyüyen bir Kürt.

Henüz 14 yaşındayken annesinin giysilerinin keserek Gaultier’in korselerinin kendi versiyonlarını yaratmaya başlayan tasarımcı bugün Londra ve New York’ta şubeleri olan dünya çapında ünlü Super Trash’ın sahibi. Super Trash’in hızlı başarısının ardından Gülsen Marie Claire’in Prix de la Mode yarışmasında En İyi Moda Girişimcisi ödülüne layık görüldü.

Kendisi geçtiğimiz hafta İstanbul’a gelince birkaç soru yöneltme fırsatı bulduk.

Türkiye’de birçok Kürt uzun yıllar kimlik mücadelesi verdi. Hala da veriyor… Siz Kürt kimliğinizle Avrupa’da tutunmayı nasıl başardınız?

Benim için ırkın hiç önemi yok. Başarılı olmak daha çok kişinin kendi disiplinine, bakış açısına ve kariyeri için açı hedefler koyabilmesine bağlı. Hem Kürtler için hemde Türkler için çok büyük bir sevgim var.

Super Trash nasıl bu kadar hızlı büyüdü?

Supertrash yeni jenerasyondan kendine güvenen, seyahat eden ve kariyerleri olan kadınlar için moda ürünler üreten güçlü bir yaşamtarzı markası olduğunu kanıtladı.

Bugüne kadar hangi ünlüleri giydirdiniz? Giydirmek istediğiniz ünlüler var mı?

Birçok ünlüyü giydirdim: Beyonce, Eva Longoria, Candice Swanenpool, Angela Simmons, Kirstin Cavallari, Victoria Beckham, Kim Kardashian, Rita Ora

Rüyam Rihanna’yı giydirmek, onun stilini çok seviyorum.

Türk kadını sizce nasıl giyiniyor? Kimlerin giyim tarzını beğeniyorsunuz?

Türk kadınları tarz sahibi ve sofistike. Onların farklı stilleri karıştırmasına ve kendilerine özen göstermelerine bayılıyorum.

Hazır yaz geliyorken kadınlara hangi renkleri tercih etmesi, hangi kıyafetleri giymesi gibi birkaç ipucu verebilir misiniz?

Bu yazın en önemli trendleri siyah-beyaz giyinmek, üstüste giyinmek ve cut out detaylı ürünler. Karnı açıkta bırakma trendine de bayılıyorum. Ayrıca yazın deri giyme trendini de çok seviyorum.

Türkiye’deki gelişmeleri, çekilme sürecini takip ediyor musunuz?

Ben bu uzun sorunlu dönemin bitmesine çok seviniyorum. Bunun Türkiye’nin gelişmesine yardımcı olacağına inanıyorum. Barışa ve insanlığa güçlü bir şekilde inanıyorum.

Çağla Gillis

App. Store’dan iPad ve iPhone’nunuza indirmek için TIKLAYINIZ