Bu tasarım dükkanları bir harika!

Çarşamba, 29 Ekim 2014 11:03

Sizlere bu hafta sadece bir tasarımdan değil, tasarım dükkanlarından bir liste yaptık. Son yıllarda gittikçe çoğalan, koltuğa, deftere, kolyeye, masaya kadar neredeyse her şeye farklı bir boyut getiren, “aa böyle de olabilirmiş dedirten”, yaratıcılık sınırlarını zorlayan tasarım dükkanlarını tanıtalım dedik. İstanbul ile sınırlı kaldık tabii. Arkadaşınıza, evinize, komşunun bebeğine, kendinize en orjinal hediyeler almak istiyorsanız sizi şu listeyle başbaşa bırakalım;

Kağıthane_House of PaperKağıthane/House of Paper

Karaköy’deki Fransız Geçidi’nin hemen içinde, tatlı mı tatlı defterleri, magnetleri, kartpostalları ve çantaları var. Her gördüğünüzü almak isteyeceksiniz. Aslında mekanın mottosu da bu tezimize dayanıyor: Buradaki hiçbir şeye gereksiminiz yok ama gördüğünüzde hepsini birden almak isteyeceksiniz.

puertaPuerta Galata

Evinize en orjinalinden bir eşya mı almak istiyorsunuz önce buraya gidin. Aklınıza gelebilecek bütün eşyalar mevcut. Bunun dışında heykel ve seramik sanatını icra edenler buraya gelip eserlerini sergiletebiliyorlar.

lab-istanbulLabistanbul

Bu mekanımızda Fransız Geçidi’nde Kağıthane’nin hemen yanında. Burada sadece gözlükler var. Ama ne gözlükler! 60, 70, 80’li yılların vintage gözlükleri. Hepsi de şık, hepsi de orjinal. Yaza başlamadan önce gidip avuç avuç alası geliyor insanın. Ama fiyatlar buna el vermiyor. Görülmeye değer.

BrandZooBrandZoo

Bu birkaç katlı tasarım dükkanı da Karaköy’de. Burayı diğerlerinde ayıran şey burada her yaşa uygun tatlı kıyafetlerden de bulabilirsiniz.

nikolNikol

Bu mekanımız da Galata’da. Hem tasarım dükkanı hem de kafe. Bir yandan kahvenizi içebilir, kahvaltınızı yapabilir bir yandan da yediğiniz tabağı oturduğunuz koltuğu, ev dekorlarını, şamdanı, aydınlatmaları satın alabilirsiniz. Aksesuarları da on numara.

 

Yazının tamamı için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play