Bu sektör durmadan yükseliyor!

Pazartesi, 18 Mart 2013 15:02

Dipnot.tv Öğrenmenin Yaşı Yok canlı yayınında firmaların, markalarını tüketiciye ulaştırma şekillerinde değişiklik yaşandığını söyleyen IAB Türkiye Genel Koordinatörü Aygen Tezcan, teknolojinin yaygınlaşması ve ucuzlaması ile birlikte firmaların, teknolojiden daha çok yararlanmaya başladığını söyledi.

Eskiden mobil deyince akla cep telefonunun geldiğini söyleyen Aygen Tezcan, “Artık bir bilgisayarla dağın başından bile internete girebiliyorsunuz, bu da pazarlamayı dijitalleştiriyor” diye konuştu.

Türkiye’nin Facebook kullanımında ilk 5’te olduğunu aktaran Tezcan, bunu fırsat bilen pazarlamacıların, dijital pazarlamayı yeni mecra olarak gördüğünü, değişimin reklamın formatından ibaret olduğunu söyledi.

Dijital pazarlama eğitim programlarına, iletişim sektöründe deneyimli olanların daha çok katılım gösterdiğini söyleyen Didem Aygen, her gün yeni mecraların oluştuğu dijital pazarlamaya iletişim sektöründe deneyimli olanların da çağı yakalamak adına ilgi gösterdiğini söyledi.

Reklamın iyisi kötüsü olmaz sözüne katılmadığını söyleyen Aygen Tezcan, “Reklamın doğrusu yanlışını olur” dedi. Videolardan önce öne çıkan reklamlar için, “Reklamı geç” seçeneğinin yurt dışında reklamı daha iyi algılamak için bir taktik olduğunu aktaran Tezcan, henüz Türkiye’de bu standartların yer edinmediğini sözlerine ekledi.

Dipnot.tv’nin canlı yayınlarına siz de katılabilirsiniz. Bunun için Dipnot.tv’nin Google Plus sayfasını takip ettikten sonra, yayın sırasında paylaşacağımız linke tıklayarak canlı yayına katılabilirsiniz.

hangout-nasıl-yapılır-yatay