Bu reklamlardan korkabilirsiniz

Perşembe, 6 Kasım 2014 15:13

Hayatta sizi en çok korkutan şey nedir? Ruhani varlıklar mesela? Korku filmlerinin ürkütücü karakterlerinden korkar mısınız? Cevabınız nedir bilmiyorum ama korktuğunuz şey her neyse bu gece sokakta olabilir! Çünkü bugün 31 Ekim. Amerika’da büyük bir festival havası içinde kutlanan Cadılar Bayramı’nın kökeni aslında bir pagan festivaline dayanıyor. Yazın bitişi olarak kabul edilen 31 Ekim’de ölülerin ruhlarının geri geleceğine inanılırmış. Ruhlardan korunmak isteyenler de bu yüzden ateşler yakar ve ürkütücü kostümler giyerlermiş.

Her yıl Cadılar Bayramı’nın yaklaştığı günlerde markalar da boş durmuyor ve bugüne özel çalışmalar hazırlıyor. Özellikle Cadılar Bayramı’nın yaklaşmasıyla da pek çok haber sitesinde sadece Cadılar Bayramı’na özel hazırlanan reklamlar olmasa da en korkunç reklamlar listeleri yayınlanıyor. İşte benim de sizler için Unruly’nin listesinden ürkütücü ama bir yandan eğlenceli çalışmalardan seçtiklerim…

Korku filmi denince sanırım çoğumuz için sinir bozucu olan ortak bir tip vardır. Uzun siyah saçlı, beyaz elbiseli kız çocukları! Bir de filmde değil de, sizden başka kimsenin olmadığı bir otoparkta karşınıza çıktığını düşünün.

Gece yarısı uyuyakaldığınız koltukta, çalan telefonun sesiyle uyanıyorsunuz… Konuşmayı bitirdiğiniz sırada, evin kapısı aniden açılıyor ve içeri bir zombi giriyor! Çığlık çığlığa yukarı kaçıyorsunuz ve sizi kovalayan zombiye odadaki deodorantı sıkmaya başlıyorsunuz. Sanırım sonrasında hayal edebileceğiniz en son şey zombiyle sevişmeye başlamanız olacaktır. Tabii bu bir reklam değilse. İşte Axe’ın reklamı.

Süpürge markası Dirt Devil’ın şeytan çıkarma (exorcism) sahnesinden yola çıkarak hazırladığı reklamı hatırlayanlarınız olacaktır. Oldukça başarılı çalışma zamanında önce germiş sonra da kahkaha patlatmamıza sebep olmuştu. Reklamda içine şeytan girmiş kızın odasına bir rahip giriyordu. Kız ise odanın tavanına yapışmış durumdaydı. Nedeni ise sonradan anlaşılıyordu.

Hazırlayan: Selin Babacan

Yazının  devamı için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play