Bu kitaplar okunmuyor sadece taşınıyor!

Pazar, 11 Ağustos 2013 13:28

[wzslider autoplay="true" lightbox="true"]

Dipnot/Özel- Olympia Le-Tan, okurken hayranlık duyduğumuz ya da bir şekilde okumak için can attığımız kitapları geçtiğimiz yıllarda çanta haline getirdi ve moda dünyasının içine çekti.

Bu çok sevilen kitapların kapak tasarımlarını çanta haline gelmesi ile yeni bir furya oluşturdu ve bu furya bu yaza da damgasını vurmuş gibi görünüyor.

Yıldızların ellerinden düşürmedikleri bu kitap görünümlü çantalar hem gündüz hem de gece kullanımlarında vazgeçilmez detay olarak ilk tercihler arasında yer alıyor.

Bu tasarımların fiyat aralığı 1100 ile 2000 Euro arasında. Hal böyle olunca, bu çantaların belli bir kitleye hitap ettiğini söylememiz yanlış olmaz. Ayrıca yeni modeller için de uzunca bir sıra beklemek gerekiyor.

Olympia Le-Tan’ın çantaları tamamen el yapımı. Fransa’da üretilen çantaların üzeri keçe ile çalışılıyor. Çantanın iç kısmındaki etikette “Elyapımı, Fransa’dan sevgilerle” ibaresi var. Her modelden sadece 16 adet üretiliyor ve çantalar numaralandırılıyor. Niye 16 adet diye merak ediyorsanız; Olympia Le-Tan’ın uğurlu sayısı 16.

Lolita, Bin Dokuz Yüz Seksen Dört, Moby Dick ve Çanlar Kimin için Çalıyor gibi kitap şeklindeki portföyleri özellikle Hollywood’da yapılan ödül törenlerinde birçok ünlünün elinde görür olduk.