Bu kahve 610 bin dolar

Pazar, 19 Mayıs 2013 13:34

136889329685646İsmi açıklanmayan bir kişinin yardım amaçlı bir açık artırmada Apple CEO’su Tim Cook ile kahve içmek için 610 bin dolar verdiği açıklandı.

Apple İcra Kurulu Başkanı Tim Cook ve diğer ünlülerin yer aldığı açık artırmadan elde edilen gelirin Robert F. Kennedy Adalet ve İnsan Hakları Merkezi’ne aktarılacağı belirtildi.

Charitybuzz sitesinde 50 bin dolardan başlayan açık artırmada kazanan teklif 610 bin dolar oldu.

Kazananın ismi açıklanmasa da açık artırmaya katılanların çoğunun şirket sahibi veya girişimci olduğu belirtildi. Teklif sahiplerinin Cook ile paylaşmak istedikleri bir veya birden çok projeleri olduğunun aşikar olduğu söylendi.

Kazanan kişi Tim Cook ile bir yıl içinde Apple merkezinde buluşarak kahve içecek.

Charitybuzz sitesinin, Tim Cook için yapılan tekliflerden 500 bin dolar üzerindekiler için mali kayıtların eklenmesi ile kimlik doğrulamasını şart koşmasının açık artırmanın ücretsiz tanıtım için kullanılmasının önlenmesi için yapılmış olabileceği söylendi.

Kaz gelecek yerden tavuğu esirgemeyen kazanan, Tim Cook ile kahve içerek yapılacak bir saatlik görüşme için 610 bin doları gözden çıkardı. Haberi veren gazete, “eğer Cook’un bir çalışma saati aynı oranda değerli olsaydı, bir yılda 1.25 milyar dolardan fazla kazanması gerekirdi” diye yazdı.