“Bu kafayla daha çok tencere tava çalarsınız” Bozdağ’dan Gezi tepkisi

Pazartesi, 10 Haziran 2013 12:52

57091-bekir bozdagBaşbakan yardımcısı Bekir Bozdağ da, Gezi Parkı olaylarıyla ilgili konuştu. Bozdağ, “büyük Türkiye, sanal medyadaki iftiralarla gaza gelip yola çıkanlarla kurulmaz, kurulamaz”dedi. “Bu kafayla daha çok tencere tava çalarsınız” ifadesini kullandı.

Başbakan yardımcısı Bozdağ, “büyük Türkiye, gerçek bilgiyle donanmış, dünyayı, ülkemizi iyi tanıyan, milletin ve Allah’ın rızasını tek amaç edinmiş kadrolarla kurulur. İşte Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki kadro, dünyayı, ülkemizi iyi tanıyan, sadece Allah’ın ve milletin rızasıyla hizmet eden bir kadrodur. Bu kadro, sadece Allah’ın ve milletin huzurunda eğilir. Derdi millet olmayanların, karanlık hesaplar ve tuzaklar kuranların önünde eğilmez. Dost- düşman herkes bunu iyi bellemelidir. 11 yıllık geçmişimiz, hiçbir tuzak ve hiçbir karanlık hesabın netice alamadığının şahididir. Tuzaklar ve hesaplar hep boşa çıkarılmıştır” dedi.

Bozdağ, bazı televizyon, gazete ve internet medyasının haber verme görüntüsü altında insanları tahrik etmeye devam ettiğini savundu.
Bozdağ, “siz bu kafayla daha çok gezersiniz, daha çok tencere tava çalarsınız. Biz ise milletimize gece gündüz demeden hizmetimizi sürdüreceğiz. Başbakanımıza ve polisimize sövenler, medeni midir? demokrat mıdır? ilerici midir? çapulcu mudur? yoksa alçak mıdır? sahi sizce hangisidir?” diye konuştu.