Bu işte gelecek var

Cumartesi, 23 Şubat 2013 13:46

634479585723767453_marihuana_4Geçtiğimiz Kasım ayında ABD’de yaşanılan seçimler sonrasında yeni hükümetin önemli hamlelerinden biri olarak görülen legal marihuana kullanımı büyük bir sektör haline geliyor.

Seçimler sonrasında Washington ve Colarado gibi eyaletlerde marihuana kullanımının legal hale gelmesi sonrasında girişimciler için önemli kar kapısı olarak görülmeye başladı.

Bu alanda karın büyük olmasının büyük bir sektör olmasında önemli nokta olduğunu belirten uzmanlar yeni açılan sahanın ABD’nin yeni endüstri alanı haline geleceğini öngörüyorlar.

ArcView Group CEO’su Troy Dayton’un konuya dair yaptığı açılamada, yeni oluşan endüstrinin getirisinin yüksek olacağının altını çizerken, Priveteer Industries CEO’su Brendan Kennedy, bu denli benzersiz özellikleri olan başka bir sektör olmadığına vurgu yaptı. Yeni oluşan sektörün büyük potansiyeli olduğunu Kennedy, konuya dair köklü bir yatırımcının henüz olmamasının yeni inşa edilen sektör için büyük avantaj olduğunu belirtti.

Sektörde lider ya da henüz bir standart olmadığını kaydeden Kennedy, pazarlama ve markalaşma noktasında sınırların henüz düşük olduğunu sektöre yeni girenler ile seviyelerin yükseleceğini belirtti.

Sektörün gelişimi için atılan adımlar arasında Denver’da bir üniversitenin marihuana yetiştirme üzerine verdiği derslerinde eklenmesi sürecin daha sağlam temeller üzerinde gelişeceğinin göstergesi olarak niteleniyor.

Sektörün yeni olması ve yeni fırsatlar sunacağı inancını destekleyen noktalarda biri de üretimin medikal sektörde de büyük talep yaratacağı inancı.

Kaynak: The Lira