Bu illerde yaşayanlar dikkat!

Pazar, 11 Ağustos 2013 12:55

601Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, bazı illerde sıcaklık yağışla beraber düşecek.

Yağışlar, Bolu, Denizli, Kütahya, Uşak, Manisa ve Bilecik ile İzmir, Aydın ve Muğla’nın iç kesimleri, Balıkesir ve Bursa’nın doğusu, Afyon ve Eskişehir’in batısı ve gece saatlerinde Adana ve Osmaniye çevrelerinde etkili olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, öğle saatlerinden sonra Bolu, Denizli, Kütahya, Uşak, Manisa ve Bilecik ile İzmir, Aydın ve Muğla’nın iç kesimleri, Balıkesir ve Bursa’nın doğusu, Afyon ve Eskişehir’in batısı ve gece saatlerinde Adana ve Osmaniye çevrelerinin kısa süreli mevzi sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Türkiye genelinde mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklığının, yağış alan yerlerde 1 ila 3 derece azalacağı, Orta ve Doğu Karadeniz’de 1 ila 3 derece artacağı tahmin ediliyor. Rüzgar ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara, Kuzey Ege ve Batı Karadeniz kıyılarında yer yer kuvvetli olarak esecek.

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra güney kesimlerinin parçalı bulutlu, Bilecik ile Balıkesir ve Bursa’nın doğusunun kısa süreli mevzi sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu ve öğle saatlerinden sonra iç kesimlerinin (Denizli, Kütahya, Uşak ve Manisa ile İzmir, Aydın ve Muğla’nın iç kesimleri, Afyon’un batısı) kısa süreli mevzi sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla batısının iç kesimleri ile gece saatlerinden sonra doğusu parçalı bulutlu ve Adana ve Osmaniye çevreleri kısa süreli mevzi sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra batı kesimlerinin parçalı bulutlu, Eskişehir’in batısının kısa süreli mevzi sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu ve öğle saatlerinden sonra Bolu çevrelerinin kısa süreli mevzi sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu, bölgenin doğu kesimi parçalı ve yer yer çok bulutlu.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu, doğusu parçalı ve yer yer çok bulutlu.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Açık.