Bu haftanın en önemli olayı: Adriana Lima – Metin Hara aşkı

Çarşamba, 12 Temmuz 2017 18:03

Victoria’s Secret’ın kıdemli meleği, önce Metin Hara’nın kitabını taşırken yakalanmıştı kameralara… O kare, “Adriana’nın okuduğu Türk yazar” manşetiyle anında haber sitelerine yansıdı. Ama esas bomba bu hafta düştü. Adriana’nın başarılı yazarla ilişkisinin hayranlıktan daha öte olduğu ortaya çıktı. Ardından öpücüklü, gülücüklü sıcak fotoğraflar geldi… Ve hepimiz kafayı yedik.

Benzetmek gibi olmasın, Şeyma Subaşı-Acun Ilıcalı ilişkisi kadar ilgi çekti bu birliktelik. Metin Hara üzerine resmi açıklama bile yaptı.

“Adriana ile Haziran ayında İstanbul’da tanıştık. Keyifli bir sohbetin devamında kitabımı hediye ettim. Bu dönemde hep iletişimde kaldık ve birbirimize karşı bir şeyler hissetiğimizin farkına vardık. İkimiz de henüz birbirimizi tanıma aşamasındayız. Değerli basınımızın konu ile ilgili merakına sonsuz saygı göstermekle beraber aynı saygıyı karşılıklı olarak yolculuğumuzun bu başlangıç sürecinde de görmeyi arzu ediyoruz.”

Ama üç gündür dinmeyen Adriana, Metin ile ne yapıyor soruları, Adriana da her kadın gibi ilgi ister savunması, hatta bir haber sitesindeki “Bu birliktelik hakkında siz ne düşünüyorsunuz?” anketi üzerine insan sorgulamaya başlıyor.

“Bu birliktelik hakkında ne düşünmeliyim acaba?” diye. Adriana Lima’yı zaten dergilerden, defilelerden takip ediyorduk. Pek aşina olmadığım Metin Hara kim, önce ona bakmak gerekti.

METİN HARA KİM?

Metin Hara, Üsküdar Amerikan Lisesi ve Çapa’da Fizik Tedavi bölümünden mezun olmuş. Üniversite yıllarında reklamlarda tanıtım filmlerinde oynamış. Annesinin kanser hastalığına yakalanması, babasının trafik kazası geçirmesi sonucu 1 yıl yoğun bakımda kalması gibi travmatik olaylar etkili olmuş karakteri şekillenirken. Belki de bu yüzden olsa gerek, yetişkinlik yıllarında profesyonel olarak enerji ile, zihin gücüyle tedaviye yönelik çalışmalar yapmış. Bu konuda bireysel seanslar ve seminerler vermiş. Hayatını hep “ben bu dünyaya niye geldim, ne katarım” felsefesi üzerine kurmuş.

2008 yılında “Trusthuman” yani “İnsanagüven” isimli bir proje başlatmış.
2014 yılında ”Aşkın İstilası” 3′lemesinin 1. kitabı olan “Yol” kitabı, sadece ilk 3 ayda 100.000′in üzerinde satmış. 8 ay çoksatanlar listelerinde kalmış. Serinin ikinci kitabı “Dem” de çıkmış… Zaten bunları ve daha fazlasını aşağıdaki TED konuşmasına kendisi daha iyi anlatıyor, ilginizi çektiyse şuradan buyurun:

Galiba Adriana Lima ile Metin Hara aşkının bu kadar çok konuşulmasının başlıca sebebi Türk erkeği, yabancı kızı nasıl “ayarttı” gururu. Bu milli bir gurur, bir başarısı hikayesi gibi birşey bizde. Milletçe yaşadığımız aşağılık kompleksinin bir sonucu. Üstelik Metin Hara, çoğu insanın deli saçması diyeceği işlerle uğraşan, pozitif düşünce, daha farklı bir dünya vs. türküleri mırıldanan, alışılmışın dışında bir karakter. Eğer Adriana Lima ünlü bir Türk futbolcuyla birlikte olsaydı, ya da bir zamanlar dedikodusu çıktığı gibi Acun Ilıcalı ile görüntülenseydi, bir allahın kulu da köklü bir gazetenin haber sitesinde anket yapmazdı. Çünkü zengin, maskülen, maço, klasik Türk erkeği standartlarındaki bir adam güzeller güzeli Adriana’ya daha layık görülürdü. Anket yerine “Türk gelini Adriana” diye manşet atılabilirdi.

Ama Adriana’dan önceki hayatına bakarsak, Metin Hara’nın bunlardan arınmış bir adam olabilir. Belki de işin sırrı budur! Adriana’da hepimizin gördüğü güzel yüz, kusursuz vücudun ötesinde birşeyler görmüştür. “Vay! Ayarttım yabancı mankeni” dememiştir…

Adriana Lima, güzelliği tüm mercilerce tescilli, istediği herşeye, maddi olarak, sahip olabilecek bir kadın. 7 yıllık evliliğinin sonunda aldatıldığı için boşanmıştı. Şimdi “insana güven” diyen, hayatını dünyayı değiştirmeye adadığını söyleyen bir adamla birlikte.

Belki bu ilişki gerçekten reklama aşkıdır ve yarın ayrılırlar. Belki 5 yıl sonra evlenir ömür boyu pembe panjurlu bir evde yaşarlar. Onu göreceğiz…

Kesin olan tek şey, bu aşkın gündeme bomba gibi düştüğü ve daha çok konuşulacağı. Herkesin kendine göre bir çıkarımı var. Şüphesiz yılın olayı. Eh şimdi kim takar Katar krizini…