Bu hafta sizler için 3 film seçtik! Bu haberi okumadan plan yapmayın!

Pazar, 7 Nisan 2013 16:10

[wzslider autoplay="true" transition="'slide'"]

Dipnot/Özel – Bu hafta, Dipnot’un haftalık film eleştirilerini yapmak için çok tehlikeli bir hafta sevgili okuyucu. 

Ağzınızda, son İstanbul Film Festivali’nin şahane filmlerinden tat kaldıysa, o tadı korumak bizim boynumuzun borcu. O nedenle vizyona bugün giren 6 filmden, 3′ünü eledik! Evet, yapımcılar bize darılmasın ama öyle. Çağır çağır bitiremedikleri cinlerin filmi “El-cin” mi dersiniz, baş role güzel kız koyalım da senaryonun olmadığı göze batmasın diyen “Passion” mı dersiniz, yoksa kimin neden ne kafayla izlediğini bilmediğimiz ‘Koleksiyoncu 2′ mi? Hayır birincisi tuttu, tadında bırak dimi?

İlla her korku serisi 15. filme kadar gidecek. Para vermezsek yönetmenler de kendilerini düzeltirler diye umuyoruz, burada sağ duyu ne yazık ki bize düşüyor sevgili Dipnot okuyucuları..

Bir de çocuk filmi var “Karlar Kraliçesi”, ama onu saymıyoruz, o sütten..Gelelim haftanın “gidilesi” filmlerine; en sevdiğimiz filmimiz Warm Bodies; insan olmayı öğrenen, deyim yerindeyse dirilen, genç bir zombie’nin trajikomik hikayesi. Durumun sürrealliği hakkında yerinde espriler yapan filmde John Malkovich oynuyor, öhm. Diğer filmimizse, küçük abla Dakota Fanning’in oynadığı ‘Now is Good’. 17 yaşında lösemiye yakalanan genç bir kızın hayatını, naifliğini koruyarak, realist bir pencerede anlatmış. Son filmimizse Bolywood sularından; IMDB’den 8.3 almış hemde! Sağır bir gençle, üst sınıftan bir kızın aşkını anlatan film; komediyle duygusallık dozunu akıllıca ayarlamış. Şuursuzca güzel olan Hint artistleri de çabası..