Bu hafta çok moda! Mercedes Benz Fashion Week Giyingidelim’in gözünden!

Cumartesi, 12 Ekim 2013 17:08

 

[jwplayer mediaid="54943"]

Pazartesilerden nefret edilir edilmesine de, başlayacak hafta moda haftası olunca o Pazartesi’yi iple çeken çok oluyor. Mercedes Benz FashionWeek İstanbul başladığından mıdır bilmem, bir haftadır yüzüne hasret kaldığımız güneşin de saklandığı yerden çıktığı iyi oldu. E, moda haftası bu, güneş gözlükleri takılacak, saçlar şekillendirilecek, özenle seçilen kıyafetler giyilecek. Yağmur çamur yakışmazdı bu haftaya.

Ben iş yoğunluğumdan moda haftasını Salı’dan yakalayabildim. Ben işteydim ama aklım çoktan Kuruçeşme’ye varmıştı. İlk fırsatta da onun arkasından koşarak gittim. Girişte kocaman harflerle ‘RUN’ yazıyor.. sanıyorsunuz. Aman bir şey kaçırmayayım diye hızlanıyorsunuz ki etkinlik alanına doğru ilerledikçe RUNWAY yazdığını fark ediyorsunuz.

[jwplayer mediaid="54944"]

Kaç Kurtar Kendini!

Aslında daha dikkatli bakınca siyah fona gizli bir ‘A’ harfi daha görüyorsunuz. RUN AWAY, yani ‘kaç’ yazıyor panoda. Ben bu yazıyı şöyle yorumladım; Fırsatın varken kaç kurtar kendini. Çünkü modanın kapısından bir kez girip tadına varırsan bir daha kendini bu bağımlılıktan kurtaramazsın. Ben konuya daha önceden kendimi kaptırmış olduğumdan kaçamadım.

İçerideki herkes giyinmişti. Soyunuk olmalarını beklemiyorduk zaten. Ama bazısı giyinir de ne giydiğini fak etmezsin, bazısı da baktırır ya, burada herkes fark edilir biçimde giyinmişti. Belki de fark edilmek için. Zaten moda ile ilgileniyorsanız çevredeki hemen herkesi gözünüz bir yerden ısırıyor. Ortak konu da ortada olunca tanışmak, konuşmak ve paylaşmak kolaylaşıyor bu sıcak ortamda. Dedikodusu da bol oluyor haliyle.

Örneğin, Ferhan nam’ı diğer Iconjane ile karşılaştım. Merhabalaştık. Hemen kanım ısındı. Biraz kıkırdadık. Sonra kendisine modayı sordum. Kırmadı, anlattı:…

Yazının devamı ve diğer MBFW kulis görüntüleri Dipnot Tablet’in 134.sayısında…

App. Store’dan iPad ve iPhone’nunuza indirmek için TIKLAYINIZ