Bu fotoğraf İngilizleri kızdırdı

Salı, 28 Mayıs 2013 15:36

cameron-ibiza-tatili (1)İngiltere’de bir askerin sokak ortasında satır ve baltayla öldürülmesinin hemen ardından İspanya’nın Ibiza adasında eşiyle birlikte tatil yapan Başbakan Cameron eleştirilerin hedefi oldu. Cameron’ın eşine güneş yağı sürerken çekilen fotoğrafı İngilizleri kızdırdı.

Başkent Londra’nın Woolwich bölgesinde asker Lee Rigby, sokak ortasında iki Nijerya kökenli zanlı tarafından satır ve baltayla öldürüldüğünde, İngiltere Başbakanı David Cameron Fransa’daki resmi gezisini yarıda keserek ülkesine dönmüştü.

Başbakan Cameron’ın bu davranışı, terörle mücadeleye verilen önem açısından İngiliz kamuoyunda olumlu karşılanmıştı.

Ancak asker Lee Rigby’nin ölümünden 3 gün sonra Başbakan David Cameron’ın eşi Samantha Cameron’la birlikte İspanya’nın Ibiza adasına tatile gitmesi, siyasetçileri ve İngiliz halkını kızdırdı.

Başbakan Cameron’ın özellikle eşi Samantha Cameron’a güneş yağı sürerken çekilen fotoğraf tepkilere neden oldu.

İngiliz Daily Mail gazetesindeki habere göre, ülke 07.07.2005′teki Londra saldırısından bu yana en önemli terör saldırısıyla karşı karşıya kalırken Başbakan Cameron’ın böyle bir görüntü vermesi siyasetçileri ve halkı kızdırdı.

Tepkiler üzerine “Downing Street”ten yapılan açıklamada, Başbakan David Cameron tatilde bile olsa, ülkeyi yönetmeye devam ettiği ve her şeyin kendi kontrolünde olduğu belirtildi.

Tags