Bu da Avrupa’nın hostes krizi: Güneşte içimiz görünüyor

Çarşamba, 8 Mayıs 2013 16:41

Charlotte-Qj-Models-The-New-Virgin-Train-Blouse-1872998Virgin grubuna ait tren çalışanları, kendilerine dağıtılan üniformaların güneş ışığında iç kısmı göstermesi nedeniyle giymek istemedi. Şirket ise sorunu hediye çeki vererek çözmeye çalıştı.

Virgin tren çalışanları, yeni üniformalarının çok dar ve kısa olması sebebiyle iç çamaşırları renklerinin dahi yolcular tarafından görülebildiğini ileri sürüyor ve yeni üniformayı giymeyi reddediyor. Hürriyet’in haberine göre çalışanlar aynı zamanda yeni üniformaların kalitesiz olduğunu ve güneş ışığında iç kısmı gösterdiğini belirtiyor.

ŞİRKET HEDİYE ÇEKİ VERİYOR
Virgin işletmelerinin destek departmanı ise bu sorunu, çalışanlara 20 pound değerinde hediye çeki vererek çözmeye yoluna gitti.
Virgin Grup Destek Departmanı Direktörü Andy Cross, Virgin çalışanlarının bilgilendirildiği platform üzerinden, “Siz çalışanlarımızın, kendinizi rahat hissetmeniz bizim için önemli. Bu yüzden sizlere yeni üniformalar eşliğinde, uygun iç çamaşırını alabilmeniz için 20 pound değerinde hediye çeki verilecek” duyurusunu yaptı.

Ancak 20 pounda düzgün bir çamaşır almanın mümkün olmadığını savunan kadın çalışanları, bu çözüm yolu da memnun etmedi. Virgin trenleri yetkilileri ise “Çalışanlar, üniformalarından mutlu olana kadar çözüm üretmeye devam edeceklerini” açıkladı. Yeni üniformaya geçiş ise, çalışanların uygun çamaşırları satın alabilmesi ya da başka bir çözüm üretilebilmesi için şimdilik ay sonuna ertelendi.