Bu çocuk 1000 adet pedofili suç üstü yakalattı

Salı, 5 Kasım 2013 15:31

 

sweetie

İnternetteki sohbet odalarına girerek Sweetie adında 10 yaşında bir kız çocuğu olduğunu söyleyerek pedofiller ile konuşan ve kişisel bilgilerini alarak onları yakalamaya çalışan Hollanda’lı Terre des Hommes vakfı, Sweeti’nin görüntüsünü de yarattı. 10 yaşındaki Filipinli bir kız çocuğu görüntüsünde olan dijital çocuk Sweetie, 20 bin pedofili kandırdı. Bunlardan 999 tanesinin kimliğini tespit eden Hollandaki vakıf, bilgileri Intepole teslim etti. Vakıf hazırladığı bu sanal tuzak ile dünyanın en büyük webcam çocuk seks turizmi araştırmasını yapmış oldu. 10 hafta içinde dijital çocuk Sweetie ile 20.172 pedofil konuştu.

o-SWEETIE (2)

Daha çok zengin batı ülkelerinden olduğu belirlenen pedofillerin Filipinler gibi gelişmekte olan ülkelerin dezavantajlı çocuklarının para karşılığında webcam üzeriden istismar ediyorlar. Gizli online kredi kartı hesaplarından yaptıkları ödemeler yakalanmalarını zorlaştırsa da Hollanda’daki ekip kullanılan bilgisayarların yerini bularak pedofillerin adreslerini belirliyor.

Sweetie takma adıyla pedofillerle daha önce sadece chat üzerinden konuşabilen vakfın ajanları, gerçek bir Filipinli kız çocuğunun bire bir görüntüsü model alınarak hazırlanan dijital Sweetie ile çok daha fazla pedofili tuzağa düşürebildiler.