Brit Awards rüzgar gibi geçti

Pazar, 23 Şubat 2014 15:26

Brit Awards rüzgar gibi geçti. İldem Wilson İngiltere’nin Grammy’si olarak bilinen Brit Awards törenini yazdı.

BRIT AWARDS Rüzgar gibi geçti

Geçen yılki törenin sıkıclığını organizatörlerinin bile kabul ettiği İngiltere’nin Grammy’si olarak bilinen Brit Awards bu yıl oldukça gösterişli geçti.

House PR şirketinin törene gelecek olan gazetecilere davetiye alabilmeleri için gecenin sponsoru Master Card’ı tanıtan #PricelessSurprises hashtag’ini tweet’lemelerini talep etmesi skandal yarattı. Telegraph yazarının PR şirketinden aldığı email’i yayınlaması ile reklam kampanyası Twitter’da alay konusu oldu. Bazı gazeteciler “Bir gazeteciden böyle bir şey talep etmenin iyi sonuç vereceği kimin fikridi?” şeklinde yorumlar yaptılar. Master Card’ın reklam kampanyası girişimi bir #epicfail olarak sosyal medya reklamları tarihine geçmiş oldu.

Yine de, Grammy’nin ağır topları Katy Perry, Bruno Mars, Pharrel Willams, Daft Punk ve Beyonce’un enjetke edilmesi ile kanlı canlı hale getirilen Brit Awards, bu sene kendinen daha fazla bahsettirmeyi başardı.

En iyi İngiliz solo sanatçı ödülünü almak üzere David Bowie’yi anons eden Oasis üyesi Noel Gallager “David Bowie’nin gerçekten buraya geleceğini sanmıyordunuz değil mi manyaklar? Hayır, O böyle boktan yerlere gelmez.” dedi. New York’ta olduğu gerekçesi ile ödül törenine katılmayan 67 yaşındaki David Bowie’nin ödülünü efsane model Kate Moss, Bowie adına almak icin sahneye çıktı. Ama ne çıkış! Kate Moss, David Bowie’nin ödülünü almaya Bowie’nin 1972 yılındaki original Ziggy Stardust sahne kostümü ile geldi, ve bir de siyasi mesaj iletti. David Bowie, Kate Moss aracılığı ile “İskoçya bizimle kal!” dedi ve İskoçya’nın Britanya’dan ayrılıp ayrılmayacağının belirleneceği Eylül ayında yapılacak olan referanduma ithafen bir mesaj gönderdi.

Törende yeni albümünden “XO” şarkısını söyleyen Beyonce, Londra’da pek fazla zaman harcamadı. Beyonce özel jeti ile aynı gün geldiği Londra’dan törenin hemen ardından, hatta  kostümü hala üzerindeyken yine özel jeti ile ayrıldı.

Çok sayıda pop starının bir aya geldiği ödül töreninin ardından Soho House, Savoy Hotel gibi cok sayıda lüks mekanda after party verildi. Partiye Katy Perry, Lorde, Kylie Minogue, Florence Welch, Lily Allen, Pharrell Williams, One Direction üyeleri ve Prince katıldı.

 

Brit Awards 2014 ödül listesi:

 

En İyi İngiliz Erkek Şarkıcı: David Bowie,

En İyi İngiliz Kadın Şarkıcı: Ellie Goulding

En İyi İngiliz Grup: Arctic Monkey

En İyi Çıkış Yapan Sanatçı: Bastille

En İyi İngiliz Single: Rudimental feat Ella Eyre – Waiting All Night

Yılın En İyi İngiliz Albümü: Arctic Monkeys – AM

Küresel Başarı Ödülü: One Direction

Uluslararası En İyi Erkek Şarkıcı: Bruno Mars

Uluslararası En İyi Kadın Sanatçı: Lorde

Uluslararası En İyi Grup: Daft Punk

Yılın En İyi Klibi: One Direction- Best Song Ever

Brit Ödülleri Pharrell Williams performansı:

 

 

 

 

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAKiPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

Brit Awards (11) Brit Awards (8) Brit Awards (7) Brit Awards (6) Brit Awards (5) Brit Awards (4) Brit Awards (2) Brit Awards (1)