Bölge bölge hava durumu

Cumartesi, 23 Mart 2013 12:02

yagmurHavaların son günlerde bozmasıyla beraber önümüzdeki günlerde mevsim normallerine dönülüyor.

İşte bölge bölge hava durumu;

Marmara: Trakya’da yağış kesiliyor. Bursa, Bilecik, Sakarya arasında yağmur ve sulu kar etkili, sıcaklık 5-6 derece. Yarın ise bölgede güneş çıkacak ve sıcaklık yeniden 10 derecenin üzerinde.

İç Anadolu: Düne göre yaklaşık 15 derece soğuyan bölgede özellikle, Eskişehir, Kırıkkale, Yozgat, Çankırı, Sivas boyunca kar yağışları etkili. Ancak yarın sıcaklık 5-6 derece artıyor ve yağış kesilecek.

Ege: Fırtına sona erdi. Afyon, Kütahya boyunca hafif kar yağışı var, sahillerde ise güneş görülse bile soğuk karayel rüzgarı esiyor. Sıcaklık 12-14 derece civarında. Pazar daha ılık bir gün olacak.

Akdeniz: Şiddetli yağmurlar öğleye doğru tamamen zayıflayacak. Antalya ve Sahillerde ise güneş görülüyor ama hava serin.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu: Malatya-Erzincan boyunca kuvvetli yağmur var. Yağış ilerleyen saatlerde soğuk havanın gelmesiyle bölge genelinde sulu kar ve kara çevirecek. Güneydoğu’da ise gece boyunca şiddetli yağan yağmur, Diyarbakır tarafında bugün de sürecek.

Karadeniz: Hava koşulları oldukça kötü. Kar yağışı Bolu, Karabük, Düzce, Kastamonu ve Gümüşhane’ye kadar yer yer yoğun olarak sürüyor. Trabzon, Rize, Artvin arasında ise şiddetli yağmur nedeniyle su baskına tehlikesi var. Yarın yağışlar büyük oranda kesilecek.

Tags