Boğaz manzaralı esrar tarlası! Ünlülere uyuşturucu operasyonu

Salı, 6 Ağustos 2013 14:17

fft64_mf1582886Uyuşturucu operasyonunda, Kenan İmirzalıoğlu’ndan Nehir Erdoğan’a, Engin Günaydın’dan Mehmet Erdem’e onlarca sanatçı gözaltında. Bağlantıyı kuran isim ise tanıdık çıktı: Yeşilçam’ın ‘kötü adam’ı H.E.Ö

İstanbul polisinin “torbacı” olarak bilinen sokak satıcılarına yönelik gerçekleştirdiği narkotik operasyonuna ünlüler de takıldı. Oyuncular Kenan İmirzalıoğlu, Nehir Erdoğan, İlker Aksum, Sarp Apak, Engin Günaydın, Hakan Yılmaz’ın da aralarında yer aldığı 48 kişi “uyuşturucu kullanmak” ve “uyuşturucu temin etmek” suçlamalarıyla gözaltına alındı.

60 ADRESE BASKIN

Polis, yaklaşık bir yıl boyunca Beşiktaş, Şişli ve Beyoğlu’ndaki 22 torbacıyı tek tek teknik ve fiziki takibe aldı. Yeşilçam’ın emektar oyuncularından H.E.Ö’nün, piyasaya uyuşturucu sağladığı belirlendi. Torbacılıktan gözaltına alınan H.E.Ö’nün, Beyoğlu Cihangir’deki evinde esrar serası kurduğu ortaya çıktı.60 ayrı adrese eş zamanlı baskın düzenleyen polis, 15 kilogram esrar, 5 kilogram ecstacy, bir miktar kokain, esrar yapımında kullanılan malzemelerle birlikte hassas terazi ele geçirdi.

BOĞAZ MANZARALI ‘TARLA’
Operasyonla ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde açıklama yapılırken, ele geçirildiği belirtilen uyuşturucular da basına gösterildi. Ele geçirilen uyuşturucu maddeler içerisinde bulunan saksılarda yetiştirilen “hint kenevirleri” dikkat çekti. 80 kök hint kenevirinin 1980′lerde yapılan bir çok sinema filminde oynayan H.E.Ö. tarafından Cihangir’deki Boğaz manzaralı evinin terasında saksılarda yetiştirildiği belirtildi. H.E.Ö.’nün bir çok ünlü oyuncuya uyuşturucu sattığı da iddia edildi. Hint kenevirlerinin yetiştirildiği o sera evlerin görüntüleri de basın mensupları ile paylaşıldı.