“Biz sadece tabuları yıkıyoruz”

Pazar, 17 Şubat 2013 20:35

Dipnot.tv canlı yayınlarından Farklı Sesler programı ilginç, başarılı, sıra dışı hikayeleri olan kişileri ağırlıyor.

Kimliklerini gizli tutmayı tercih eden, basit bir sokak sanatının çok ötesinde, oldukça yetenekli bir grup olan Avareler, sanatlarını icra ettikleri yer olan Ankara’yı ve kolektif çalışmaları hakkında merak edilenleri anlattı.

Kendi coğrafyalarını bildiklerini ve bu coğrafyaya özgü bir sanat yapmaya çalıştıklarını söyleyen Avareler, “Ütopik hayallerimiz yok. Herkesin kabul edebileceği şeyler yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Üyelerinin sanat eğitimi aldıklarını söyleyen Avareler, yaptıkları sanatta tabuları yıkmaya çalıştıklarını, aldıkları eleştirilerin bundan kaynaklandığını söyledi.

Yaptıkları sokak resimleri yüzünden yüzlerini kapatmak zorunda kalabildiklerini aktaran Avareler, “Sevişmeye ortam yaratmıyoruz, sadece tabuları yıkıyoruz” dedi.

Avareler ulaşmanın pek kolay olmadığını söyleyen Avareler, Facebook sayfaları olduğunu ancak genelde merak eden insanlar üzerinden yayıldıklarını söyledi.

Siz de Dipnot.tv canlı yayınlarına katılıp, düşüncelerinizi paylaşmak isterseniz, Dipnot.tv’nin Google Plus sayfasını takip edin ve yayın sırasında paylaşacağımız linke tıklayın!

Hangout-Nasıl-Yapılır-yeni