Bisikletler de akıllanıyor!

Perşembe, 27 Ağustos 2015 16:19

Bu icat telefonunuzla eşleşerek bisikletinizi akıllı bir araca dönüştürüyor. Tüm bisikletlere uyumlu olan ve takıldığı her bisikleti bir akıllı araca dönüştüren SmartHalo, bunu akıllı telefonunuzun yardımıyla yapıyor. Akıllı telefonunuzla Bluetooth üzerininden eşleşerek hareket eden bu küçük aygıt, çağrı geldiğinde sizi uyarıyor, gerektiğinde bir navigasyon cihazına, karanlıkta bir fara, hırsızlık durumlarında ise bir alarma dönüşebiliyor.

Normal kullanımla şarjı 3 gün giden SmartHalo, şarjı bittiğinde evinizdeki bir prizden şarj edilebiliyor. Aygıt, bisikletinize sapasağlam bir şekilde kenetleniyor ve ancak paketin içinde gelen özel anahtarla yerinden çıkarılabiliyor

Herhangi bir komut gerektirmeden ve hissettirmeden, bisiklet üstündeki tüm aktivitenizi de ölçen SmartHalo, yakılan kaloriyi, gidilen mesafeyi, ortalama hızı ve rakımı ölçüyor ve bunları birer istatistik olarak istediğiniz zaman size gösteriyor. Her şeyi gelişmiş sensörleriyle yapan aygıt ayrıca, suya, toza toprağa ve karlı havaya dayanıklı.

Kaynak: Karnaval.com